| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am 15 ani jumate si nu am avut niciodata un iubit... cu toate ca eu nu ma consider urata si sunt timida chiar foarte timida...mai ales cu baietii. de aceea sunt foarte putini baieti cu care ma inteleg, in rest nu pre vorbesc cu ei si nici ei cu mine. sa ma descriu putin am un metru 58 parul pana la talie tuns in "v" si saten, ochi caprui, pistrui dar nu se cunosc prea tare desi am aproape pe toata fata, am forme [nu ma laud -_-]. deci intrebarea este de ce nu am avut nici un iubit?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E prea devreme pentru gagic la varsta pe care o ai, stai si asteapta ocazia potrivita...

| Meow15 a răspuns:

Suuunt exact în situaţia ta laughing). Eu sunt timidă doar la început, dar dacă sunt nevoită să stau cu un băiat mai mult timp mă obişnuiesc. M-am învăţat să spun mereu ce gândesc, să nu mă gândesc de înainte dacă e bine sau rău şi ce va crede acea persoană despre mine. Încearcă să te împrieteneşti cu mai mulţi băieţi, să nu mai fii timidă, să glumeşti cu ei, etc. Ca să te placă un băiat trebuie să te cunoască exact aşa cum eşti big grin. Successssss puppy dog eyes.

| CMaria21 a răspuns:

Vei avea timp stai linistita acum timpul tau trebuie ocupat cu altceva cum ar fi studiul! o zi buna

| DaReZon a răspuns:

Hey.
Ce conteaza daca nu ai avut nici un iubit? Eu am 16 ani si nu am avut nici o iubita. De ce? Ma cred si eu urat. M-am dezamagit pentru ca sunt tratat de altii intr-un mod mai prost si am fost privit urat cand m-am uitat la o fata. Sincer sa fiu, nu am incercat niciodata sa imi fac o prietena si nu prea vreau. Si eu sunt o persoana timida dar in acelasi rand dura. Am acceptat viata asa cum este (cu toate problemele care le am). Deci, imi doresc o prietena, dar sa fie potrivita. In mod normal imediat mi-as lua o pitipoanca si gata. Am reusit. Iar peste o saptamana m-ar fi parasit pentru altul si eu as fi suferit ca un prost. Nu se merita in felul asta. De cand citesc chestii de pe TPU am capatat experienta cam ce trebuie sa fac. Eu astept persoana potrivita.
Sincer, chiar daca tu esti timida, nu conteaza. Sunt baieti buni care le plac fetele timide. Eu chiar imi doresc sa gasesc o fata timida care sa nu bata din gura toata ziua. Majoritatea fetelor sunt enervante dar sunt si fete placute mie.

Te crezi urata? Nu conteaza. Personalitate conteaza. Chiar daca te crezi urata, nu renunta niciodata. Incearca sa arati bine in felul tau.
Nu te plange ca nu ai avut nici un prieten. Pentru ca multe au avut si le pare rau. Au fost prostite si s-au culcat cu ei. Daca in viitor doresti sa iti faci un iubit ai grija pe cine alegi. Daca tu te crezi o fata cuminte, apai ia-ti un baiat cuminte ca si tine. Inca ai 15 ani, deci ai tot timpul din lume. Cum ti-am zis, eu am 16 si nu mi-am facut niciuna pana acum doar ca sa nu fac greseli prostesti.
Also, daca te crezi urata trimite-mi poza ta aici: woozie_triade@yahoo.com si iti voi spune eu parerea mea despre tine, si ce trebuie sa schimbi.
Good luck.

| Mihaela1964 a răspuns:

Poate pentru ca nu ti-a placut nici unul, cred ca esti o persoana selectiva.Cand iti va place cu-adevarat cineva, atunci cu siguranta vei avea prieten.Numai bine, draguta domnisoara.happy

| buburuza2007 a răspuns:

Poate ar trebui sa fii mai sigura pe tine,nu iti taie nimeni capul,barbatii observa siguranta unei femei,si fii plina de viata,comunica, fi sociabila, e frumos si putina timiditate, dar chiar si asa nu ai de ce sa disperi, ai 15 ani nu 100, deci ai toata viata inainte de a-ti face un iubit de a suferi in dragoste si alte chestii

| DunkelheitBu a răspuns:

Pentru ca nu esti sociabila. Un om care este sociabil atrage lumea. Spun dupa propria experienta.

| ade291 a răspuns:

Incearca sa fii mai sociabila, sa faci glume, daca exista un baiat pe care il placi, incearca sa te bagi in seama cu el si in general, incearca sa vorbesti si sa nu mai fii atat de timida.

| Narcis2013 a răspuns:

Incearca sa fi mai vorbareata,asa eram considerat si eu, dar dupa un timp am inceput sa fiu mai vorbaret, nu stiu ce sa zic, incearca sa fi mai glumeata, sa ai simtul umorului si o sa vezi ca o sa iti mearga mai bine!

| CelesteBridgit990 a răspuns (pentru Narcis2013):

Am simtul umorului cat 7 persoane la un locwinking, si nu zic asta pentru ca asa cred eu, mi-au zis mai multe persoane...

| Black_Bogdan_1998 a răspuns:

Incearca sa devii mai indrazneatawinking Si eu pana in clasa a IV-a am fost foarte timid dar acum nu is deloc.