| hjjd a întrebat:

am 15 ani si nu am avut un prieten niciodata.am mai fost intrebata de baieti daca vreau sa fiu cu ei dar nu am acceptat pentru ca nu am mai fost cu nimeni si mi-e frica de primul sarutbig grin.chiar pe unul dintre baieti il placeam f mult. dar tot nu am spus, mi-e frica sa nu rada de mine ca nu sarut bine... ce sa ma fac daca ma mai intreaba vreun baiat si il plac? dau funda:d. vreau mai ales parerea baietilor:d

Răspuns Câştigător
| alessia a răspuns:

Pai eu as spune sa accepti ca nu ai nimic de pierdut. macar sa vezi si tu cum e.si despre primul sarut o sa vina totul de la sine nu iti face griji.sa vezi ce frumos o sa fie. oricum te felicit! nu cred ca mai gasesti fete in ziua de azi care sa nu aiba prieten pana la 15 ani. tare de tine! bv:*:*: iti urez multa bafta!

14 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Clar nu sunt baiat. laughing Dar nu cred ca conteaza asa de mult daca stii sau nu sa saruti. Ce crezi ca ne-am nascut invatati? Poate si respectivul baiat nu a mai avut nicio prietena inainte. In orice caz toate au un inceput, asa ca ar fi bine sa iti faci curaj si data viitoare cand iti place de unde baiat sa accepti sa fi cu el. Va trebui pana la urma sa saruti pe cineva, nu?

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Pai nu trebuie sa-ti fie frica niciodata de primul sarut. poate ca la inceput vei fi stersata pentru ca te vei gandi " oare va rade de mine", sau "oare ii va placea ", sau "ce ma fac daca nu sarut bine, poate ma considera o ratata", dar vei vedea ca nu o sa se intample nimic, nu o sa cada cerul, nu o sa te ia nimeni de proasta. fiecare avem primul sarut o data in viata si cu siguranta ca acel moment va veni o data si o data. nu trebuie sa te simti stajenita. este adevarat ca poate nu o sa saruti din prima fenomenal de bine, dar te vei obisnui, iar daca baiatul cu care esti te place foarte mult nu ar avea nicio obiectie despre acest lucru. doar fi tu insati si nu incerca sa perfectionezi nimic in modul tau de a saruta. daca baiatul te iubeste, te va iubi fie ca stii sau nu sa saruti. happy

| alessia a răspuns:

@ionela mersi pentru apreciere:*::*

| toxiclife a răspuns:

Sa accepti pe urmatourul tongue se invata chestia cu sarutatul nici eu nu ma pricepeam prima oara happy si nu a ras nicio fata de mine laughing

| Blondamea a răspuns:

Sa nu iti fie teama asa am fost si eu dar sa stii ca nu e asa de rau shia chiar daca nu stii lasa-l pe el sa faca primul pas iar uh copiazal.bafta

| ThePunisher a răspuns:

E relativa chestia cu 'saruta bine' sau 'nu saruta bine'. daca esti intr-o relatie si tineti unul la celalalt, lucrurile vin de la sine, si nu conteaza ca va sarutati ca niste incepatori sau ca actorii din titanic... oricum, la prima intalnire il saruti pe obraz, amical, daca ii dai totul dintr-o data, se pierde din suspans. mult noroc, ai 15 ani, destul timp pentru relatii.

| IoanaJoker a răspuns:

Gandeste-te ca nimeni nu a sarutat bine de la inceput. adica daca vrei sa inveti ceva trebuie sa exersezi. desigur ca suna ciudat in privinta sarutului pentru ca e mai greu sa exersezi. nu ar trebui sa iti fie frica. pai daca tie chiar iti place de baiatul care te intreaba atunci eu zic ca ar trebui sa fi cu el. depinde ce intelegi tu prin "a fi cu el", asta nu inseamna sa stati 'bot in bot" toata ziua. o relatie serioasa nu e bazata numai pe asta. daca cumva el are initiativa sa te sarute eu zic ca ar trebui sa incerci si sa vezi ce iese. in plus nu ai cum sa saruti bine sau prost, asta apare mai mult prin filme...fiecare are stiulul lui.
Sper ca ti-am fost de ajutor, daca nu poti vorbii si cu parintii care te cunosc si stiu ce sa iti zica. succes!

| coralia_5862 a răspuns:

Of of of daca nu iti placea un baiat cu atat mai bine trebuia sa incerci pe el primul sarutwinkingasa nu iti va pasa de ce va zice.
daca te intreaba daca il placi? ar trebui sa spui da sa nu mai fi asa de sfioasawinking un prieten e bine venit si daca simti ca nu esti pregatita trebuie sa iti faci curaj si sa incerci sa vezi daca iti place... pur si simplu spune da la orice "oferta" care ti se propune pana vei ajunge sa fi perfectionista in sarutat happy dar nu exacera sa iti schimbi iubitu in fiecare saptamana :d dupa aia vei fi considerata "usoara" si asa nu-i bine. nu uia doar fa-ti curaj. happy funda?

| Bloom_9259 a răspuns:

Buna Ionela.si mie imi era frica, dar te asigur ca nu ai de ce.Nu o sa rada de tine pentru ca o sa te descurci foarte bine. Nu au de ce sa rada, nu exista o tehnica anume.Trebuie sa accepti o data si o data.Iti poti invinge teama doar daca incerci. O sa vezi ca e foarte usor.Nu ai de ce sa te temi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi problema stiu cum dar n-am incercat niciodata si tot mi-e frica ...de primul Sarut...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa fi cu mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti place de cineva cel mai rau e sa ascunzi asta daca baiatul merita sa spui ce simti, dacaa nu merita tine pentru tine sentimentele ca o sa uiti intr-un final, ii spui pur si simpu asa cum am spus si eu: sunt incepatoare in astfel de chestii dar mi-ar placea enorm de mult sa ma initiezi tu in tainele sarutului, priveste-l in ochi cand spui asta si atinge-i buzele cu degetul mare o sa-ti placa ce urmeazawinking

| ChristinaLVU_6960 a răspuns:

Hey! nu trebuie sa iti fie teama de primul sarut si in plus. Daca inca nu ai simtit iubire pentru cineva inseamna ca o sa vina mai inkolo si alce baiat. Dar sa nu iti fie niciodata teama sa iubesti. P. S. nu intreba asta un baiat el nici nu stie unde ii e kapu dar sa ma dea si sfaturi

| talpes a răspuns:

Iti sugerez sa nu-ti mai fie teama deoarece este placut mai ales daca o faci ca mine