| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si... tata nu imi prea da bani de buzunar. Adica, daca ii cer ceva, imi zice ca nu are bani schimbati sau nu are decat pe card, etc. Cum sa il conving sa imi dea mai multi bani de buzunar? Bani are si nu e asta marea problema, dar nu vrea sa imi dea. De obicei stiu sa imi castig banii de buzunar: alocatie, 2 burse, primit de la mama, dau meditatii, etc. dar mi-e ciuda cand vad ca prietenii si colegii mei primesc de la parintii lor si tata refuza sa imi dea.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ai cecul la ce mai vrei bani de la el asa te inveti cu ei si o sa ramai obsesionat cu gandul la bani ceea ce nu e bun.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Inveti prost? Tatal banuieste ca fumezi/bei? Ai facut tampenii la scoala? Tatal tau e pur si simplu zgarcit? De ce te intereseaza cati bani primesc altii? Vrei sa fii si tu la "moda" happy?

| TheCritic a răspuns (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Nu invat prost, am toate mediile de 10, nu beau, nu fumez, nu ies in cluburi. Hm...nu cred ca e zgarcit dar mereu gaseste motive stupide. Dar nu ma intereseaza cat primeste altcineva...

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns (pentru TheCritic):

..ciudat...de ce nu ii ceri mamei tale?

| TheCritic a răspuns (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Oh..tot ei, tot ei. Bine ca am si eu banii mei dar uneori nu-mi ajung pentru ceea ce vreau sa cumpar si plus ca tata castiga poate de 10 ori mai bine ca mamabig grin

| TheCritic a răspuns:

Care e problema ta? Te-a pus cineva sa raspunzi? Dragule, la 15 ani unde sa muncesc? E un centru pentru copii unde ii invat pe copiii de la 4 la 13 ani engleza. Sa folosesti cablurile alea pe tine...succesbig grin

| TheCritic a răspuns:

Zau? ...nu cred ca exista asa ceva in Olanda.big grin

| TheCritic a răspuns:

Pai...eu locuiesc in Olanda...asa ca. picabig grin

| rutanklan a răspuns:

Pai santajaza-l. Daca nu imi dai bani ii spun la mama secretul tau cel mare. Sigur o sa se piarda cu firea si o sa iti dea. Sau daca nu merge, joaca ceva cu el pe pariu happy.

| jamaican a răspuns:

Intra pe site asta http://bani-pe-internet.tk/, pe mine m-a ajutat sa fac ceva banuti.

| jimmy1823 a răspuns:

Gandeste-te ca tatal tau nu iti vrea in nici un caz raul. Poate nu iti da pentru ca nu vrea sa te invete rau, si bine face! Daca ai cu adevarat nevoie de bani de la el, poarta o discutie, spune-i pentru ce iti trebuie si sunt sigur ca va intelegewinking. Succes!

| Cosmin_Bundache_1997 a răspuns:

Intra aici http://socialbirth.com/? ref=49700 castig lejer 100$ pe saptamana

| perfectman a răspuns:

Salut, si eu am cam aceeasi problema, si ce e culmea este ca invat numai pe 10, sunt educat, nu fumez, nu beau, nu umblu aiurea... dar la ei asa este din principiu, niciodata nu mi-au dat bani de buzunar. si nu stiu de ce, dar deja de 16 ani m-am obisnuit... nu stiu ce poti face, cred ca ar trebui sa te obisnuiesti asa.

| ichimescu a răspuns:

Intra aici http://win.daphone.ro/? fb_action_ids=462332410498094&fb_action_types=og.likes&fb_source=timeline_og&action_object_map={%22462332410498094%22%3A212455878886392}&action_type_map={%22462332410498094%22%3A%22og.likes%22}&action_ref_map=[]

| ichimescu a răspuns:

Te joci si castigi si bani http://bit.ly/Xowf8V