| Anonim8789 a întrebat:

Bună TPU am 15 ani și vreau sa ma apuc de sala, cate zile pe săptămână ar trebui sa merg? ca sa fie ok și pentru vârsta mea. Îmi poate cineva care se pricepe sa îmi facă un program va rog? Si încă ceva, am nevoie de un antrenor personal?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sala nu-i recomnadata copilasilor in crestere, fiindca inhiba hormonal, cresterea!

Dupa 20 de ani, cand cresterea ta este incheiata, poti sa faci sala, zilnic sau de 10 ori pe zi, dar pana atunici, fa un sport recomandat (baschet, volei, handbal, inot, atletism), care sa te dezvolte sanatos si armonios.

| Hyperion7 a răspuns:

N-avem antrenori pe TPU, încearcă o aplicație specială pentru astfel de chestii, găsești pe google
Bafta!

| LisaJulie a răspuns:

Sala poate sa fie solicitanta daca nu ai mai facut sport mult inainte, eu zic sa incepi sa faci alergari si sa te apuci de un sport.