| Cristina0502 a întrebat:

Am 19 ani si am 1, 59 inaltime si sunt fata. Mi-as dori sa ajung la 1, 60 si ma tot intreb daca este posibil sa mai cresc 1 cm. Multa lume spune ca nu mai pot creste dupa 18 ani. Eu am citit pe internet si sunt persoane care au reusit sa creasca 2, 3 pana la 5 cm prin exercitii de stretching, intins la bara, alimentatie corespunzatoare. Credeti ca e posibil sa mai cresc putin? Astept raspunsurile voastre happy

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din pacate nici un sport nu inalta asta e genetic si eu nu cred ca vei mai creste, dar sa stii ca fetele scunde sunt frumoase si placute de multi barbati

| Blueblueblueeah67 a răspuns:

Este posibil sa mai cresti daca practici ceva sport, gen baschet. Bafta!

| LucyndaBianca a răspuns:

Depinde de organismul tau, daca mai cresti sau nu. Unii cresc pana la 18 ani, alti pana la 20 de ani. Ai putea creste in inaltime prin sport ce implica statura de intins. Sport precum : bascket, handbal sau inot.

Dar asta depinde si de modul de dezvolare a corpului tau.