| AndraMra a întrebat:

Am nevoie de un sfat.
Sunt la inceputul relatiei. Nu prea ne cunoastem asa de bine. Am auzit ca este de treaba. Insa am auzit si lucruri negative. Ca ar fi inselat-o pe fosta, ca umbla dupa altele in timp ce era cu ea, ca a facut-o sa sufere si ca o sa-mi para mie rau ca m-am bagat cu el. Prietena mea cea mai buna mi-a zis ca stie de la vara ei ca nu e chiar un baaiat asa de treaba. Verisoarele mele nu prea il plac. Dar eu nu le-am zis nimic despre prietenii lor care profita de ele. Dar cand sunt cu cineva ele scot repede vorbe. Dupa aflu ca el ii mai da uneori mesaje fostei. Dar de cand e cu mine nu am auzit sa-i mai fi dat. Dar cand ma saruta alaltaieri se uita tot dupa ea si cand incepe unu altu sa vorbeasca despre ea el vrea sa se schimbe subiectul..Nu stiu ce sa cred. Sa ami fiu cu el? Chiar nu vreau sa-si bata joc de mine sau poate sa vrea doar chestia aia! ca nu o sa se intample. o sa stau de vorba cu el cand o sa fie momentul. sad e prea frumos.

8 răspunsuri:
| Lilia2621 a răspuns:

Daca isi insela fosta iubita inseamna ca nu o iubea, iar daca vrea sa schimbe subiectul cind vine vorba deea, cred ca se simte incomod. Gindeste-te si tu logic, o persoana niciodata nu va putea vedea pe fosta/fostul ca si cum nu s-ar fi intimplat nimic intre ei. Eu cred ca nu ar trebui sa i-ai in seama ce iti spune lumea despre el, ce a facut in ultima lui relatie e treaba lui, gindeste-te ca tu esti alta fata si aveti o relatie diferita, asa ca cu tine se poate comporta diferit. Incearca sa vorbesti cu el despre fosta lui iubita, fara reprosuri, doar zii ca vreai sa stii daca mai simte ceva pentru ea. Apoi incearca sa disfruti de relatia voastra, daca iti place si te simti bine cu el nu ai nimic de pierdut. Iar cind vine vorba de chestia aia, spune nu si gata, nu o fa pina nu vei fi sigura ca el te iubeste si ca nu e cu tine doar pentru asta. Lasa sa treaca mai mult timp, la inceput nu poti cere prea multe pentru ca stii ca sentimentele nu apar peste noapte.

| EvilThoughts a răspuns:

Vorbește cu el și întreabă-l dacă mai ține la ea.
Părerea mea este că voi doi ar fi trebuit să vă cunoașteți mai bine înainte să începeți o relație...

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Prietenele iti vor bine, de asta te si atentioneaza. Si, ai auzit vorbe din mai multe parti, deci e clar ca e adevarat. Daca tu simti ca te minte, atunci desparte-te de el.

Răspuns utilizator avertizat
| NameHarris a răspuns:

Nu te lua dupa gura lumi. Vorbeste cu el vezi ce are de gand si trage o concluziewinking

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Deocamdata lasa lucrurile asa, cel putin o perioada ca sa te convingi singura de ce ii poate capul. De multe ori oamenii iti vor raul chiar daca ii consideri prieteni, asa ca nu lua in considerare tot ce se spune. Poate este adevarat, poate nu. Convinge-te singura.

| alexanonimu a răspuns:

Nu te lua dupa gura lumii, uite m.am bagat in seama pentru ca si eu eram ceva genu el si nu mai iubisem cu adevarat niciodata pana cand am intalnit-o pe ea (iubita mea) bine inteles nu te poti schimba deodata am inselat-o si pe ea de 2 ori dar acu pot spune ca nu as mai face-o pentru nimic in lume, trebuie sa-i demonstrez ca il iubesti si o lacrima doua nu strica pentru ai arata lucru asta si pentru ca iti pasa, pe mine unu m.a schimbat cu chestiile astea si avem doar 3 luni jumate si crede-ma ca o iubesc mai mult ca pe mine si acu ea se va duce la facultate si eu trebuie sa ma mut in alt oras ca sa vezi cat de cruda e viata asta dar cu toate astea vom incerca sa fim in continuare impreuna, asa ca lasa gura lumii si ia si.l adu cu picioarele pe pamant esti fata ai si tu metodele tale

| AndraMra explică:

Azi nu m-a cautat deloc. Nici eu. L-amlasat sa vad daca ii pasa cu adevarat da nu straight face. de unde atata bucurie. oh go on El e prin cartier la mine cu baietii lui. Oare sa ma despart de el? E prea indiferent.