| Tommy11 a întrebat:

Am mai avut acum ceva timp o postare pe tema asta asa ca n-o sa mai intru foarte mult in detalii. Treaba e in felul urmator. Am iesit odata cu o tipa, n-a fost mare lucru doar cat i-am dat un suc si o cutie de bomboane pentru ca ma ajutase cu ceva, aveam de gand sa plec rapid acasa dar tipa era suparata dintr-un motiv si n-am putut sa o las asa si am mai ramas cu ea, ne-am tot luat in vorba cu una alta, au trecut vreo 2-3 ore, se intunecase afara, am plecat fiecare in treaba lui si am realizat ca o plac, am mai incercat s-o scot afara la un suc si mereu mi-a spus ca e ocuptata (bine de 2 ori am incercat si foarte subtil). Am incercat sa trec peste sa nu ma mai gandesc la ea si sa n-o mai bag in seama dar s-a bagat ea in seama cu mine, iar daca nu-i scriu eu nimic o perioada de timp imi scrie ea, am iesit cu alte fete dar n-am putut sa merg departe cu ele pentru ca tot la ea ma gandesc, o vreau pe ea. Nici sa-i dau block nu vreau pentru ca totusi ne mai ajutam reciproc cu informatii/ materiale pentru facultate, mai glumim, mai radem si pe langa asta doar nu mi-a facut nimic rau... M-am gandit sa mai incerc macar o data, insa de data asta vreau sa fac in asa fel incat sa zica DA (intai o sa incerc sa aflu daca are iubit desi nu cred ca are). O sa ma folosec de toate lucrurile pe care le-am invatat din experientele trecute, o sa dau maximul de data asta. Ce vreau eu de la voi sunt niste ponturi, sfaturi, experiente, orice credeti ca ma poate ajuta, eu am sa le trec prin filtrul meu si o sa vad la ce se ajunge, de data asta vreau sa fac ceva " de pus in rama" ca sa zic asa, sa fie capodopera mea laughing Spuneti tot ce va trece prin minte, orice idee aveti. Va saluta fratele pe toti!

10 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

În mod normal, de 2 ori e destul, dar în cazul tău, cred că ar trebui s-o mai inviți o dată să ieșiți. Dacă te place, o să iasă cu tine, sau o să reprogrameze dacă e ocupată.
Cred că e singurul lucru pe care ar trebui să îl faci, momentan. Ești la facultate cu ea și ar fi puțin ciudat să-i spui că o placi sau să încerci "s-o agati". Mai întâi ieși cu ea. Dacă acceptă, te place.

| Tommy11 explică (pentru LoveSleep):

Nu ne-am mai vazut de atunci, suntem la facultati diferite, eu nu i-am spus ca imi place de ea, doar am intrebat-o subtil daca iese la un suc. Nu mi-a zis nici da nici nu ci doar ca nu prea are timp.

| Emma30555 a răspuns:

Ori incerci tu sa fii mai hotarat si sa o inviti undeva ori o lasi pe ea sa se apropie si daca iti da semne ca te place actionezi si tu.

| Tommy11 explică (pentru Emma30555):

Vorbim doar pe net pentru ca nu prea ni se intersecteaza drumurile si nu vreau acum sa-i spun direct iar daca o fac vreau intai sa pregatesc putin terenul, sa mai vorbesc cu ea, si pe urma cand simt eu ca o sa zica da abia atunci s-o intreb daca vrea sa iesim.

| Pool77 a răspuns:

Nu inteleg, de ce sa faci ceva wow pentru un suc sau o cafea?

O intrebi frumos daca vrea sa iasa la cafea si cand poate.
Daca vezi ca raspunsul este nu si nu vrea nici cum o lasi in pace si viata merge inainte.

| Tommy11 explică (pentru Pool77):

Crede-ma ca am incercat sa trec peste dar tot imi place tipa, nu mi s-a mai intamplat sa-mi placa cineva atat de mult, dupa cum am spus, am iesit cu alte fete in incercarea de a trece peste dar eu tot pe asta o am in minte happy Pur si simplu nu pot scapa de sentimentul asta asa ca m-am decis sa mai incerc.

| Pool77 a răspuns (pentru Tommy11):

Cum am precizat si mai sus, o intrebi banal daca vrea sa mergeti la o cafea sau nu, punct.
Sunteti la facultate, sunteti amandoi maturi, lasa filmele ca nu-si au rostu'.
Iar daca nu vrea, trebuie sa treci peste altfel ajungi in friendzone si o sa te simti si mai naspa.

| Bogdann1107 a răspuns:

Salut, sti cum sta treaba?
Unei femei ii place sa ii spui verde in fata!
Daca vezi ca are o apropiere fata de tine si te priveste mai atent ( citeste limbajul corpului) poti fi sincer si sa ii spui ca o placi si ca ai vrea sa mai iesiti( pretex mai iesiti ca nu ii poti spune ca etc etc)
Vezi cum reactioneaza si fizic si ce zice pe gura. Daca raspunsul este unul gen si eu te plac si bla bla bla e clara treaba.
Daca o da ca bine ar fi sa ramaneti doar amici si tralala ai dat o in bara simplulaughing)

| Tommy11 explică (pentru Bogdann1107):

Nu ne-am mai vazut in persoana de atunci, nu prea ne intersectam pentru ca suntem la facultati diferite, am intrebat-o atunci daca are timp sa o scot la un suc iar ea a spus ca e ocupata, am luat-o foarte usor, fara vrajeli si alte chestii, daca o fac sa iasa asa ma descurc eu pe urma. Vorbim doar pe net iar daca accepta sa iasa ma descurc eu usor usor happy

| Bogdann1107 a răspuns (pentru Tommy11):

Ce pot zice, Bafta!