| OnlyTheScript a întrebat:

Am buzele foarte crapate si nu stiu ce sa fac. Mentionez ca sunt racita bocna. Cand mananc ceva ma ustura... ajutati-ma va rog. Funda

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Foloseste un balsam de buze

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
Esti deshidratata. Bea apa si ceaiuri. cam 3 -4 litri /zi.
Si pe buze sa te dai cu crema de galbenele + propolis. Este ieftina, o gasesti la orice farmacie, si te va ajuta sa-ti vindeci ranile.
Te-am tzucat, si ai grija de tine.

| WildLatte a răspuns:

Buna! Da-te cu putina miere sau ulei de masline. Iti hidrateaza buzele si n-o sa te mai usture.

| PrintesaPerfecta a răspuns:

Pai da-te cu strugurina pentru ca dupa ce te dai nu o sa te usture asa de tare.