| Xulescu006 a întrebat:

Am de ceva timp am in jurul buzelor, nici nu stiu cum sa numesc, niste chestii albe, care au si par, foarte scurt, iar unele daca te storc ies. Sunt foarte multe, arata foarte inestetic. Ce sa le fac?

3 răspunsuri:
| Xulescu006 explică:

Nu pare a fi herpes, plus ca ii am de mult timp, fiindca sunt mai multi. Poate nu am descrie eu bine, nu s precum cosurile, sunt niste" fire" mici de par albe.

| Veerra a răspuns (pentru Xulescu006):

În orice caz te poți duce la cea mai apropiată farmacie, dacă chiar nu mai poți sta cu ele, farmacista te poate ajuta. Oricum o cremă pe bază de mentă ar putea fi de ajutor.

| Veerra a răspuns:

Am avut și eu de astea, de obicei în colțul gurii, dacă am dreptate se numesc herpes-uri. Apar uneori din cauza, că poate ai pus mâinile murdare în jurul gurii. O să treacă după un timp, dar e foarte important să nu le atingi și să nu le storci deoarece pot rămâne cicatrici. Ca să grăbești vindecarea poți încerca niște creme, sunt la farmacie creme speciale pentru herpes.