| daniela97D a întrebat:

Sunt fata si am 21 de ani. Nu reusesc sa imi fac prietene. Am doar 2 prietene dintre care 1 o simt cel mai apropiată si pot sa vorbesc orice. As vrea sa am mai multe prietene, cunostinte. Nu inteleg care este problema mea care îndepărtează personale de lângă mine. Spre exemplu, nu ma deranjează sa cunosc, sa discut cu persoane care sunt diferite de mine, cu care nu am multe lucruri in comun.
Incerc sa fiu zambareata si glumeata cand intalnesc persoane noi, dar, nu fac glume despre ei, ci despre mine. Nu vreau sa fac pe nimeni sa simta prost.
Nu sunt insistenta cu absolut nimic, nu vorbesc prostii, nu injur, sunt foarte liniștită. Ma ingrijesc de aspectul meu exterior si incerc sa arat cat mai decent si dragut.
Uneori simt ca nu prea ma place nimeni si nu stiu de ce. Ma afecteaza mult acest lucru, ca nu pot lega relatii cu cei din jur, deși eu sunt deschisă sa ii ascult si sa le ofer sprijinul sau sfatul meu, daca au nevoie.

Răspuns Câştigător
| leiidinbanie8 a răspuns:

DE CE ai vrea sa schimbi situatia? Daca ai multi, sunt falsi. Crede-ma, bucura-te ca ai prietena aia buna, nu ai nevoie de mai mult, te asigur?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate incerci sa faci totul prea corect si pari fortata, ca nu faci totul natural ci ca crezi ca asa trebuei facut. Incearca sa fii mai naturala si relaxata

| alina2k18 a răspuns:

AM doar 2 prietene, cu care ma vad rar oricum, in rest nu imi trebuie.
NU inteleg de ce ai vrea mai multi, 99% din oameni se imprietenesc strict pentru un anume interes.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Eu nu am nici o prietena si nu ma plang laughing

| Elide a răspuns:

Nu te poti intelege cu oricine, nu te mai forta sa te înțelegi cu alte fete, daca nu va înțelegeți, degeaba.Prietenii sunt cei care te cunosc cu adevărat si le poti spune orice despre tine,în ziua de azi nici macar prieteniile nu mai durează, auzisem cîndva, ca oricât ar incerca cineva sa faca pe plac celorlalți, mai rau nu este bagata în seama, stiu din propria experiență.nu te accepta asa cum esti tu.tu esti altfel fața de ei

| Subsemnatul123 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa nu mai faci glume despre tine. Adica faci oamenii cu care vorbesti sa rada de tine? Poate o fi si asta un motiv. Faci asta din "obsesia" de a-ti face prieteni noi?

| Catalina990099 a răspuns:

CALITATEA nu cantitatea?

| 1Marinn1111 a răspuns:

Nu stiu care ar fi problema dacă ești o persoană deschisă. Dacă zici ca esti o persoana care nu e timidă și nu te simți nașpa sa cunosti alte persoane e ok, Nu inteleg ce problema ar fi, poate nu esti compatibilă cu acele fete, poate nu aveti aceleași lucruri in comun. E mai bine sa ai prietene puține si bune decât 100 si false. Dacă chiar vreo sa ti faci o prietena, ieșiți împreună afara la o cafea la un suc, descoper-o, ajut-o la nevoie.