| AllecsMaarian a întrebat:

Am mare nevoie de cateva sfaturi in legatura cu subiectul urmator: imi place foarte mult de o fata din liceul meu (ea e pe clasa a 9 a si eu pe a 10 a) si acum o saptamana mi-am luat inima in dinti si i-am spus ca imi place de ea, dar ea mi-a zis ca tine la prietenia noastra si daca suntem impreuna si ne certam dupa stricam prietenia si ca nu stie ce sa zica. Eu continui sa ma port frumos cu ea, vorbim mereu, mergem prin oras, dar ea ma place ca pe un amic. Ce as putea face in continuare ca sa ma placa si in celalalt sens, adica, ca pe un iubit? Va rog frumos, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Adryan17 a răspuns:

Ai zis ceva interesant: "ea mi-a zis ca tine la prietenia noastra si daca suntem impreuna si ne certam dupa stricam prietenia si ca nu stie ce sa zica". Daca eu as fi primit raspunsul asta uite ce as face, as fi continuat sa vorbesc, glumesc cu ea, cum ai facut si tu, si as continua sa o linistesc ca nu o sa ma piarda niciodata indiferent ce s-ar intampla. Din ce ai scris tu, eu am inteles ca ii e teama sa te piarda, e in dubii, ar vrea sa fie cu tine, dar nu ar vrea sa te piarda si ca iubit si ca prieten. Deci te sfatuiesc sa o faci sa se simta sigura, daca vrei o relatie cu ea si ca nu te va pierde, ca vrei sa incercati cum va sta ca si iubiti, ceva mai mult decat o simpla prietenie. Baftahappy

| AllecsMaarian explică (pentru Adryan17):

Si cum as putea continua sa ii arat ca nu ma va pierde indiferent de ce s-ar intampla?

| Adryan17 a răspuns (pentru AllecsMaarian):

Pai intr-un moment al vostru, cand sunteti singuri si apropiati, ai putea sa incerci din nou sa-ti exprimi sentimentele fata de ea si adaugand ca orice s-ar intampla, ea e prea imortanta pentru tine ca sa renunti la orice fel de relatie cu ea. Ca tu ti destul de mult la ea si doresti ca relatia voastra sa evolueze destul de frumos. Cam asa as proceda eu.

| AllecsMaarian explică (pentru Adryan17):

Multumesc frumos pentru sfathappy

| Adryan17 a răspuns (pentru AllecsMaarian):

Cu multa placere happy Sper sa reusesti ceea ce ti-ai propus si sa fi fericit.

| AllecsMaarian explică (pentru Adryan17):

Uite ce m-am gandit sa fac: vorbesc cu ea in continuare, radem, glumim, pentru ca pe 8 noiembrie ea are balul bobocilor si o sa merg si eu ca sa stau cu ea si as vrea sa o invit la dans si sa-i spun atunci tot ceea ce simt pentru ea si sa o asigur ca nu ne vom certa niciodatahappy ce zici?

| Adryan17 a răspuns (pentru AllecsMaarian):

Cred ca e un moment foarte bun. Invit-o sa mearga alaturi de tine la bal. Ca nu cumva altcineva sa o invite inainte si sa-ti strice putin planurile. Te-ai gandit foarte bine. E o seara speciala, dansul e perfect, va fi momentul tau. Iti doresc multa bafta si sper ca totul sa fie asa cum iti doresi tu. Sa nu uiti sa lasi mesaj cu ce o sa faci big grin

| AllecsMaarian explică (pentru Adryan17):

Pai... problema e ca am mai vorbit cu ea si a zis ceva de genul 'nu inteleg ce isi cauta toate partener la bal pentru ca oricum ne vedem cu totii acolo, nu mi-ar placea sa fiu invitata', deci nu cred ca mai are rost sa o invit... pentru ca oricum o sa stau cu ea acolo

| AllecsMaarian explică (pentru Adryan17):

Ce zici? Sa merg totusi sa o intreb daca vrea sa fie partenera mea la bal? Poate apreciaza ca m-am gandit la ea.happy

| Adryan17 a răspuns (pentru AllecsMaarian):

Da. Deasta zic. Sa nu-i zica altcineva daca vrea sa fie partenera lui la bal.

| AllecsMaarian explică (pentru Adryan17):

S-a stricat totul inainte de bal...sad Totul era ok pana cand s-a bagat prietena ei, a tot luat-o dupa ea incercand sa o faca sa stea cat mai putin cu mine si apoi i-a bagat in cap tot felul de porcarii incat a facut-o sa-si schimbe oarecum parerea despre mine si nu mai vorbim ca inainte acumsad O iubesc enorm si sincer sunt pe punctul de a cadea intr-o depresie. Ce sfat imi mai poti da si mie?

| Adryan17 a răspuns (pentru AllecsMaarian):

Scuze ca nu ti-am raspuns pana acum. Nu am mai fost on, insa asta nu e important. Ce interese are prietena aia a ei? Are ceva impotriva ta? Discuta destul de serios cu prietena ei si vezi daca are vreo problama cu tine. Incearca sa te linisteti, nu rezolvi nimic daca esti tensionat. Daca incearca sa-i bage tampenii in cap despre tine, dovedeste-i contrariul. Dovedeste-le amandorura ca se inseala.

16 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu-ti forta norocul, daca ai o oala de mancare o mananci pe toata odata chiar de nu ti-e foame; asa si cu relatia las-o sa vina normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma ii place de tine, ii este frica, in ziua de azi apar altii/altele, de sa fie cu tine? crezi ca nu o sa apara altul mai bun? hmm.

| Lorena7712 a răspuns:

Buna.
Daca ea nu te place ca pe un iubit eu zic ca nu are rost sa mai o lungesti si sa o lasi in pace. Dragoste cu de-a sila nu se poate! Mai bine te considera un prieten apropriat si drag ei decat un obsedat si disperat care nu ii mai da pace. Pleaca din viata ei, ramanand o amintire placuta. Continua sa vorbesti cu ea ( daca vrei ) insa nu uita ca mai mult decat prieteni nu puteti fi.

| AllecsMaarian explică (pentru Lorena7712):

Buna. Problema este ca imi place enorm de ea si nu pot renunta asa usorsad as mai sta o perioada si dupa as intreba-o iar daca vrea sa stea cu mine, daca nici atunci nu vrea renunt. Ce zici?

| Lorena7712 a răspuns (pentru AllecsMaarian):

Da, poti incerca. Pana atunci, comporta-te frumos in continuare, fa-o sa rada ( fetelor e plac baietii cu simtul umorului ). Siii... Fi optimist!