| Emmilia a întrebat:

Buna TPU.am mare nevoie de sfatul vostru. cel mai bun preieten al meu ionut mi. a spus ca ma place si ca vrea sa fie cu nime. tot am aflat dupa ce l.am rugat sa vorbeasca cu cel mai bun prieten al lui andrian(pe care il plac) si sa afle ce crede despre mine. eu totusi cred ca ionut ma mminte si nu imi spune tot adevarul despre sentinentele lu andrian. nu stiu ce sa fac?! nh cum sa. l refuz pe ionut pentru ca am,, nevoie" de le mai mult ca un prieten decat ca un iubit. nh cum sa afulu daca andrisa ma place(am incercat sa. l intreb si mi. a spus ca sunt nerabdatoare) si cum ar trebuie sa ma comport in continuare ca sa fiu cu el.

Răspuns Câştigător
| Helby a răspuns:

Buna!
Pai in primul rand tu chiar esti neradatoare. Cred ca mai intai ar trebui s ail cunosti foarte bine pe Andrian inainte sa faci alegerea gresita.
Explica-i lui Ionut ca te simti foarte bine in preajma lui si ca ai incredere in el, ca e acolo pentru tine cand iti este greu, dar doar ca un bun amic si ca asta veti ramane.
Cat despre Andrian poti afla mai multe lucruri despre acesta cunoscandu-l mai bine. Nu trebuie sa pui pe altcineva sa intrebe.
Du-te la el si spune-i buna. Nu incepe cu "te plac" pentru ca nu vei rezolva nimic. Te va crede doar o disperata. Incearca sa il inviti tu undeva, intr-un parc, la un film. Poate ca asa te va cunoaste mult mai bine, nu crezi?
Nu are cum sa fie cu tine daca nu te cunoaste. Intreaba-l ce ii place, ce nu.
Nu aduce vorba despre haine sau chestii de fete. Va cauta o scuza sa plece. Daca tu intr-adevar il placi fii tu insati in preajma lui. Insa nu ii acorda numai lui atentie.
Azi cele mai multe relatii iau nastere pe mess. Acolo nu e nevoie sa te ascunzi, ii poti spune orice, spune-i glume, pentru ca daca va vedea ca esti haioasa se va bucura sa fie in preajma ta.
Cand va veti intalni continuati-va discutia, asa va putea vedea ca esti amuzanta si in realitate. Mergeti impreuna sa beti un suc si sa va povestiti intamplari. Incetul cu incetul va veti apropia ca foarte buni prieteni, iar atunci vei vedea daca el te place cu adevarat.
P.S.:E doar un sfat.

2 răspunsuri:
| Youcandoit a răspuns:

Elena eu iti recomand sa ii spui in fata lui ionut ca nu vrei sa stai cu el iar cu adrian nu prea stiu, nu prea inteleg daca l-ai intrebat sau daca doar ai incercat sa il intrebi.Mai incearca sa-l intrebi.happy

| Emmilia explică:

Da l.am intrebat dar nu a raspuns clar s-a facut ca ploua nh ce sa cred