| 00Alexy00 a întrebat:

Am nevoie urgenta de sfatul vostru! Eu sunt impreuna cu un baiat de un an si jumatate, iar joia asta am chiulit ultima ora (in saptamana altfel) pentru a merge la el acasa. Problema este ca parintii mei au aflat, dar eu le-am zis ca nu am fost la el. Ei mi-au spus ca daca mint ma pedepsesc rau, dar eu deja le-am spus ca nu am fost, iar ei au de gand sa vorbeasca cu profesorii sa vada daca am fost sau nu la scoala. Ce sa fac? crying

3 răspunsuri:
| nicoalusoby a răspuns:

Trebuie sa le spui parintilor adevarul sti proverbul greseala recunoscuta este pe jumatate iertata, daca vor afla de la profesori o sa fie mult mai rau, iau o mama ta daca te intelegi mai bine cu ea si spune-i ca ai chiulit poate nu o sa te pedepseasca pentru ca ai recunoscut

| ɴιcoleтα a răspuns:

Dar ce ai facut la el acasa?
Daca te-ai culcat cu el, parintii tai te pot duce la un medic sa verifice.
Si probabil va fi rau.
Sper sa ti se remedieze problema.

| CrazySheep a răspuns:

Eu zic sa le spui ca ai mintit, doar pentru ca iti era frica... Si sa le promiti ca nu se va intampla. Daca au suspiciuni in legatua cu ce s-a intamaplat in casa acelui baiat, le poti spune ca nu s-a intamplat nimic acolo. Daca te-ai culcat cu el, incearca sa fii cat mai cuminte in acea saptamana. Si sa le spui adevarul. Dar sa si minti putin, sa nu afle ca te-ai culcat cu el.
Funditaaaa?