| hanibani a întrebat:

Buna TPU.am nevoie de ajutorstraight face
azi dimineata am pus poze pe fb cu mine si colegii mei printre care era o fotografie unde o colega isi tinea fata in palme (ca si cum ar fi durut. o capul). in cadru mai apAreau si alte 2 fete.
acum problema:acum o ora am primit un msj de la colega respectiva sa sterg poza imediat.am sterso si apoi am sunat. o. mi. a raspuns f serioasa spunandu. mi ca am fost nesimtita, ca nu aveam nici un drept sa fac asta etc. i.am rasp ca nu este mare lucru dupa care mi. a spus ca mama ei a vazut poza (mama ei fiind un pic nebuna si f stricta) si ca o sa ma reclame la politie, anunte la scoala etc.I.am spus cologei ca este ridicol si ca nu are nici un motiv apoi a inceput sa urle masa la mine (se pare ca eram pe speaker) cum ca sunt o nesimtita si ca am incurcato si sa ma ameninte apoi mi. a inchis. pe mine m. a speriat un pic deoarece o cred in stare sa ma reclame. pot pati ceva?
mentionez ca aceasta colega avea cont, eram chiar surori pe fb straight face
scuzati greselile sau prescurtarile, multumesc si fundahappy

8 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Chestia asta chiar s-a întâmplat? Pentru că mi se pare de o ipocrizie extremă. Şi ea, şi maică-sa au reacţionat ca ultimele degradate doar din cauza unei poze.
Eu spun să stai liniştită şi să nu îţi faci probleme. Nu se poate întâmpla nimic din cauza unei simple fotografii, mai ales una atât de nesemnificativă.

| AndaWest a răspuns:

Practic nu poti pune poze cu cineva fara acordul lui pentru ca iy violezi intimitatea,ma rogoh go onnu avea nici un sens sa reactioneze asa si nu cred ca te va da in judecata, pentru chestii asa marunte timpii de judecata sunt foarte lungi si cheltuielile foarte mari, nu cred ca-i convine

| Alice a răspuns:

Auzi. i-a da-o in pzdm. Ba frate ce sa zic se da ea mare *** cu ochii. ba ma lasi? auzi, nu vrei sa vorbim un pic pe privat? serios acum deci e de tot asa. cum sa faci ma reclamatie. ba esti nebun? e doar o poza, atat. si masa daca e crv ce naiba se baga dupa ce stie ce e. auzi iti zic ceva: evita astfel de prietene. ma gasesti pe privat daca vrei sa vorbim.

| buterfly a răspuns:

Pai cred ca asa cum ea are parintii ei ca sa o apere si tu ai la fel parintii tai! I-a vb cu ei si spune-le ce s-a intamplat.E o aiureala ce face mama ei...nu e mare lucru.
Nu cred ca ai ce sa patesti avand in vedere ca ai si sters poza!big grin

| DontHaveANamee a răspuns:

N-are ce sa iti faca.Dar totusi vorbeste cu parintii tai.Si crede-ma,politia n-are ce sa iti faca,esti minora, era contul tau si aveai tot dreptul sa pui poze pe el si in plus, nu erau poze indecente.

| Green007 a răspuns:

Da mah... la fel am facut eu la o profesoara cu telul si mi lo luat si o zis ca poate sa ma dea in judecata daca eu i-am facut poze fara ca ea sa stie si acelasi lucru mi la mai spus si directoarea ca ii incalc intimitatea acelei persoane chatterbox

| llylaav a răspuns:

Are dovada ca asa a fost.si ca ai pus o poza cu ea? nu prea cred. da-o in rahat laughing funda?

| Teo_3186 a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti Zic...dar pana la urma ce este gresit in toata chestia asta ca nu imi dau seamahappy