| SportBoy a întrebat:

Am nevoie de ajutor!
Deci, peste 10 zile este ziua mea si eu vreau sa-mi invit cei mai buni prieteni(mai precis 3 baieti si 3 fete).Dar parintii mei nu sunt de acord cu ei.Ei vor sa invit cativa colegi de clasa(adica 2 fete si 2 baieti).Dar problema este ca nu-i suport deloc pe acei colegi! Una dintre cele 2 fete se enerveaza din orice,cealalta fata se baga mereu in discutii, unul din baieti ma fraiereste si celalalt baiat se astepta ca la toti sa le placa ceva din prima.
Nu stiu de ce parintii mei sunt de acord cu cei mai buni prieteni ai mei! Ei provin din familii deosebite care au stiut sa-i educe! Mama si tata nici nu vor sa auda ca nu vreau sa-mi invit colegii! Deci va rog ajutati-ma! Scuze de categorie sad

2 răspunsuri:
| Cristian_Denisa_1991 a răspuns:

Poti veni cu urmatoarea alternativa:sa iti dea tie banii pe care i-ar fi cheltuit pentru a-ti organiza ziua de nastere...

| ddiamant a răspuns:

Poate ca parinti tai au ei un motiv intreaba-i de ce.Si daca nu te lasa sa-ti inviti prieteni nu arata ca esti suparat zi doar ok dar daca nu ma lasa-ti nu mai vreau sa imi mai faceti ziua.Merge mereu cu ai mei.