| pufarina a întrebat:

am nevoie de ajutor! vreau sa mor : am 12 ani 1, 52 si 57 kg si as vea sa cresc mai mult si sa slabesc straight face nu prea fac sport si as vrea sa mananc mai sanatos, nu prea sunt asa milardiara sa am o sala particulara si la scoala nu fac decloc sport pentru ca am asm si nu stiu ce exerciti pot face ascasa. in casa pot fugi si am camere mari dar cum sa manac daca ati putea sa imi afceti un meniu cu ce pot manca inainte sa ma duc la scoala la pranz si seara (manac foarte mult) voi ce mancati ...si ce exerciti pot sa fac sa slabesc va rog nu va abteti joc e foatre serios crying( ma simt oribil as vrea sa mor crying( (funda, multumesc mult)

6 răspunsuri:
| Bulina_4880 a răspuns:

Incearca sa mananci mai multe legume si fructe decat grasimi si alte chestii nesanatoase
Ai putea pe la ora 4-5-6 sa incepi sa alergi prin jurul blokului cel putin 10 minute :]
Acasa pot sa faci niste abdomene mai sigur 100 eu asa fac day dreaming

| FriendsShow a răspuns:

Http://www.sanatateata.com/frumusete/exercitii.htm
incearca sa tii o cura, sa nu mananci prajit...fierturi foarte multe...fructe si legume,poti gasi pe internet meniuri, sau un meniu zilnic:D, funda?

| TeIubesC_3871 a răspuns:

Pai nosh... poate ar trebui sa mananki fructe sh legume mai mult...2 felii de paine pe zi, daca ti se pare grew sa renunti asa deodata ar trebui sa apelezi la un medik ceva:X pup

| AndreeaaD a răspuns:

Pai.in primul rand ce au zis si ceilalti si parerea mea este ca ar trebui sa discuti aceasta problema cu parintii tai si sa mergi la un nutritionist pentru ca numai asa vei sti sigur ce e bine sa mananci si ce nu!:*
Pa-Pa!:->

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.in primul rand nu ar mai trebui sa mananci atat de mult si pentru o perioada de timp destul de lunga zic eu.(pana mai slabesti unpic) ar trebui sa renunti la dulciuri sh la prajeli, mancaruri foarte sarate sau condimentate.ar fi mai bine sa mananci ciorbe, supe si in caz ca mancai fast-food sa renunti pentru ca pun foarte multe prostii in mancare.ar trebui ca dimineata aproape in fiecare dimineata sa bei o cana cu lapte sau o cana cu ceai si un sandwhitch cu ce vrei tu. mezeluri. roaga-ti mama sa-ti lase bani sa-ti iei un covrig inainte de scoala sau sa mananci poate si un iaurt daca nu vrei poti manca macare solida ca sa nu te doare burta.de exemplu ce ti-a pregatit mama dar nu in proportie mare. cand te intorci ai putea sa mananci niste saratele ca nu-ti fac rau.daca vrei poti manca si paine graham...(daca vrei) sh cand te intorci de la scoala dupa cum am mai zis poti manca ce ai mancat inainte sa pleci la scoala(mancare solida) iar seara la fel. poti manca lapte cu cereale la fel si dimineata sau pur sh simplu doar o cana de lapte sau de ceai. sper ca ti-a fost de folos meniul meu si sper ca mai slabesti.te pup:*. fundita?

| daniela_8021 a răspuns:

Dati cu toporu in cap