| GoldenRetrieverLover a întrebat:

Am nevoie de niste ajutor.
A inceput sa imi placa foarte mult de un prieten din copilarie cu care vorbesc zilnic (mentionez ca nu locuiesc in Romania, dar el da) in fine, vin mereu in vizita in Romania cu familia.
Deci el este rac, mereu face glume si mereu radem impreuna sau discutam chestii importante, si el mai mereu vrea sa ma implic in treburile lui, sa ii dau un sfat ceva (sa il ajut mai pe scurt cu opinia mea). Si imi apreciaza raspunsurile si ajutorul pe care il ofer.
Acum se complica situatia ( el a fost impreuna recent cu cea mai buna prietena a mea) ea s-a despartit de el, credeti ca asta ar putea sa imi afecteze viitoarea relatie cu el?
Vreau sa mai zic ca el este o fire extrem de timida uneori, si nu prea stiu cum sa fac eu primul pas, daca ar trebui sa fac primul pas. Noi mereu am fost ca o echipa. Mereu ne trimitem poze amuzante cu noi doi si de astea. Si acum de Craciun vin acasa si ne facem cadouri unul altuia, si ma tot intreaba cand vin. laughing))
Deci. cum credeti ca ar trebui sa procedez?
Dau FUNDA pentru cel mai bun raspuns.
Multumesc! ♡

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa incerci sa-i spui ca-l placi dar mi se pare inutil daca e vorba de-o relatie la distanta, dar cum ziceti acum...

| Razvanelu11 a răspuns:

Eu cel putin zic sa-i spui ca-l iubesti amintindu-i de vremurile frumoase din copilarie...Si nu are cu ce sa-ti afecteze ci doar fiecare cu viata lui.Da-mi un reply sa-mi spui daca a mers sa fii cu el impreuna dupa spusele mele te rog... Funda?