| andreeapop14 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Am 14 ani, cls 8, 85 kg si 1.75 m si caut ceva de slabit. Am incercat o groaza de diete, dar nimic nu a adat roade. Caut ceva ca sa slabesc, pastile, ciorapi, ceaiuri, picaturi, ceva care sa ma ajute. Am gasit pe net o groaza de ceaiuri si medicamente de toate soiurile dar niciodata nu scria daca au voie si copii. Daca se afla cineva in situatia mea si a aprimit ajutor, sau stie ce ma poate ajuta va rog frumos sa imi spuneti ca mai este un semestru si vine banchetul si vreau sa ma simt bine si sa arat bine. Va rog foarte mult. Plsss.

Răspuns Câştigător
| ana06261996 a răspuns:

Daca ai probleme de acest gen eu te-as sfatui sa nu folosesti medicamente, ceaiurile nu toate te ajuta.dar adesea asemenea probleme apar la anii de maturizare o sa treaca o perioada si vei slabi fara a depune vri-un efort, dar daca doresti vreo dieta incearca ca sa ei un pahar cu apa inainte de a lua masa ...cred ca cit de putin te-am ajutat ...succes

7 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Sportul e singura solutie. e cea ma buna. eu zic sa te apuci serios sa faci multa miscare. redu di mancarea nesanatoasa. mananca mai putin. evita dulciurile. grasimile. mananca multe fructe... eu zic ca acesta e un bun medicament.

| CEA a răspuns:

Doamne nici tata nu are atatea kg, cum ai ajuns fato la 85 de kg?

Mergi la un medic, urgent!

| andreeapop14 explică (pentru CEA):

Daca uni au probleme nu inseamna ca trebuie sa te iei de ei. Nu mai fi asa egoista si punete in locul meu. Tu ce crezi ca mie imi place? nu, nu-mu place.

| andreeapop14 explică:

Inteleg si sunt constienta ca trebuie sa fac sport dar sincer va spun ca nu am timp. Acum sunt clasa a8a si e anul decisiv, trebuie sa invat cat mai mult ca sa intru la liceul care mi l-am propus si sunt si dupa-amiaza la scoala si in plus e si iarna sadsadsad. Eu cum seman cu familia lui tati ca ei au gena de "grasuti" cum am fost prima nascuta (mai am 2 surori ) cred ca m-am "aruncat" mai mult spre familia lui tati si in plus eu sunt genu de om care se ingrasa si din apa, eu oricat de mult as incerca sa slabesc eu nu ard caloriile destul de repede desi oricand am timp liber ies afara cu rolele, ma joc baschet, fotbal, volei si o groaza de sporturi ca sunt jenu de baietoasa, nu pot sa slabesc, toata vara am facut sport si m-am abtinut de la dulcuri si mancat seara si nici un kilogram nu am slabit, acum incerc sa gasesc o solutie ca in cateva luni e banchetu si ca orice domnisoara ar vrea sa se simta bine in pielea lor, daca aflati ceva noi sa ma anuntati si pe mine, va pwwp :X:X:*:*big grinbig grin

| Blue25 a răspuns:

Esti prea tanara pentru dietehappy.Fa de 2 ori pe saptamana, o ora de exercitii fizice pe muzica. Ideea e sa nu stai ( mers pe loc), abdomene diferite, exerciti pentru solduri, exerciti pentru aripioare, depinde unde ai probleme. Incearca sa nu mananci dupa 8, iar daca ti-e foame te tenteaza putin mananca un mar. Aveam 48 kg stiu ca ti se pare putin dar aveam burtica chiar mare, facand exerciti ajunsesem chiar la 42 kg. Bafta:*

| CosminBfmv a răspuns:

Cel mai bun medicament pe care l-am folosit si eu... am tot 1.75 si acum am 57 kg si am slabit 8 kg in 2 luni. Skateboardingul XD crede-ma. Incearca sa inveti trickuri. gen la inceupt un ollie sau pop-shuvit. Poti cauta tutoriale pe youtube. eu de la burtica am ajuns la patratele cu skateboardul XD

| samii a răspuns:

Vaiiii! Sincer esti foarte plinuta...ar trebui sa te duuci la doctor(sa iti faci niste analize sa vezi daca corpul tau functioneaza bine sau exista vreo dereglare ceva de genu) si dupa aceea la un nutritionist recomandat de doctor sau cauti pe net! Si daca u vrei sa slabesti in 6 luni pana la banchet, sa arati cat de cat bine merge, dar ti am spus trebuie sa te duci la doctor poate corpul tau nu elimina grasimea cum trebuie! Nuu te infometa nu lua pastile fara acordul doctorului sau nutritionistului! Ceaiuri poti sa bei dar o sa ai probleme cu wc si o s-a cam stai pe el pana corpul se obisnuieste nu mai stiu cum se numeste ceaiul! Sper ca te am ajutat!:X