| Anonim19991999 a întrebat:

Bună TPU, am nevoie de un sfat. Am fost cu un băiat iar el azi mi-a zis ca are pe altcineva și ca rămânem prieteni, eu l-am iubit pe acest băiat și mi-e foarte greu. Cum sa fac sa trec peste? Sau cum sa fac sa încerc sa se întoarcă la mine?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| romeo78 a răspuns:

Nu trebuie să încerci să îl aduci înapoi, atât timp, cât el a spus clar că are pe altcineva! Trebuie să ai coloană și să mergi mai departe! Ciorba reîncălzită, nu mai este la fel de bună, ca cea proaspătă! Ridică-te și mergi mai departe! Oricât de dureros este, nu mai poți face nimic!
Succes în continuare, iar ce ți s-a întâmplat să fie o lecție!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti trece peste daca iti ocupi mintea cu altceva.
Invata, citeste, fa ceva ce te solicita intens si curand nu-ti vei mai aduce aminte de el.

| SkyPilot a răspuns:

La tine nu se intoarce. Nu mai incerca.
Cel mai bine este sa nu te mai gandesti la el si o perioada sa te tii ocupata cu prietenele tale, cu scoala, cu pasiunile pe care le ai. Timpul le rezolva pe toate. Nu rezolvi nimic daca iti plangi singura de mila, fii puternica si ocupa-te de viata ta.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Treci peste. Fa lucruri care o sa te faca sa evoluezi. Gândește-te la tine si la persoana ta cat mai mult.