| Anonim147943 a întrebat:

Buna TPU! Am niste colegi care isi bat joc de mine sau alte persoane (te jignesc) si incerc sa ii ignor, am vorbit si cu mai multi profesori, s-au potolit doar pentru o zi, maxim doua. Cand au aflat de cine imi place, il barfeau pe acel baiat de fata cu mine ca sa vada cum reactionez, ii strigau numele in timpul orelor, etc. Nu vreau sa ma mut de la ce scoala sunt si nici in alta clasa. Ce le-as putea spune ca sa inceteze sau cum as putea reactiona in afara sa ii ignor, am incercat dar insista mult mai tare.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Cand au aflat de cine imi place, il barfeau pe acel baiat de fata cu mine ca sa vada cum reactionez, ii strigau numele in timpul orelor"

vaaaai mami, deja tu EXAGEREZI!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O lovitură in ficat, dar una să pice jos. Sau la grădinița de copii.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu prea ai ce face. Incearca cat poti tu sa ignori, se vor plictisi cand vor vedea ca nu mai esti afectata.Din pacate cu nesimtirea si prostia nu te poti lupta, sunt nelimitate.

| haileewatson a răspuns:

Ignora-i si vezi-ti de viata.
Daca sunt nesimtiti si nu se potolesc dupa ce le-a fost atrasa atentia..nu prea ai ce sa faci. Sunt prost crescuti si imaturi.
Succesul e cea mai buna revansa. Fii fericita si vezi-ti de treaba ta