| Necste a întrebat:

Eu sunt clasa a VIII-a si as vrea sa dau a o facultate de actorie ceva sa pot juca in filme. Sa nu radeti de mine este un vis ca orice vis. Si dansul si muzica, si actoria sunt viata mea. Asa ca ce liceu ar trebui sa fac. Un sfat ceva? dau funda! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Du-te la liceul de arta din orasul tau sectia actorie daca este,sau la un liceu teoretic profil umanist,ca sa nu te complici, dar sa cauti neaparat teatru de joaca in orasul tau daca este sau cluburi pentru muzica, teatru etc, imposibil sa nu fie ceva, sau la palatul copiilor sau scrie pe google numele localitatii tale si alaturi teatru.Bafta! happy

| Necste explică (pentru Floreenofficial):

Si daca ma duc la un liceu teoretic profil uman cum ai zis si tu pot face ceva? :d

| Floreenofficial a răspuns (pentru Necste):

Pai stii limbi straine, romana bine, te cultivi mai mult pe partea asta de care ai nevoie, stiinte sociale, inveti tipologii umane etc.Nu te ajuta foarte mult scoala, trebuie sa faci teatru la un club sau cu un profesor specializat pe asa ceva in afara scolii.Bafta! happy

3 răspunsuri:
| Ioana222221 a răspuns:

Liceul de arta [ acum depinde in ce oras staii ]
Constanta Liceul de arte,, Regina Maria"
Cauta la tine in oras un liceu / sau imi zici pe privat sau cum vrei tu si ma interesez...
Nu este doar un vis.
Dar gandeste-te bine esti doar clasa a 8a poate cand veii fi in a 12a nu mai vrei sa faci acelasi lucru. :* Cand vei primi ghidul cu licee o sa scrie acolo si iti alegi :*