| Anonimus02 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete. Am 2 sutiene acasa dar simple. Fara sârmă sau burete. Toate fetele din clasa mea au sutien cu burete. Au spus ca le-au luat de la Pepco. Si sutienele mele sunt de la pepco. Deci întrebarea mea care a ajuns sa fie formata din doua intrebari este: cum sa ii spun mamei ca vreau sutien cu burete si unde il gasesc la Pepco. Am fost de curand si nu am vazut sutiene asa. Va rog fara comentarii ca sunt prea mica pentru ca aici nu contează varsta ci cat de dezvoltata esti si eu am ce baga in sutienul ăla. Mersi anticipat

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sutienul c burete este indicat pentru cele care nu au sani deloc, ca sa dea forma sanului, sa arate ca au ceva acolo.
Sarmele sunt un alt model aplicat sutienului si sunt folositoare doar in situatia in care sanii sunt foarte mari si geroi, ca sa-i sustina greutatea. La varsta ta, nu ai nevoeid esutien cu sarma dedesubt, cred ca nu ai sanii atat de mari, ma refer la cupa D, DD, E ca sa fii nevoita s aporti cu baleniera.
Incearca sa nu te mai iei dupa colegele tale, ca prostia este molipsitoare!
Mama ta stie mai bine ce-ti trebuie!
Ai 2 sutiene si probabil nu ai ce baga in ele, dar daca proastele de la scoala iti sun ceva diferit, tu esti atat de fariera si chiar crezi ce-ti spun ele!
As recomanda sutienul doar daca ai cupa B, adica, daca ai deja san maricel, in rest, nu-i nevoie, mai ales ca nu-i vara sa se vada sanul prin bluza si este mai sanatos sa ai sani frumsoi si sanatosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai sutien si este simplu, doar cupa, e perfect. Aia cu burete sau push up sunt naspa. Se simt aiurea si cand te strange cineva in brate, sutienele simple fara pic de burete au un aspect mai placut si se simt natural. Daca mai sunt si fara sarma e si mai bine pentru ca te simti mai confortabil.

| GreenVoid a răspuns:

Pai daca nu esti in stare sa i zici lu maica ta ca vrei sutien clar esti prea mica pentru ellaughingSi daca "ai ce baga in el" la ce ti trebuie cu burete?

| mnbvf a răspuns (pentru GreenVoid):

Tu nu porți cu burete?

| GreenVoid a răspuns (pentru mnbvf):

Ba da da ei nu i trebuielaughingEu am o masura decenta(sa nu zic mica laughing )si buretele da impresia de "balcoane" mai mari, ea avand in vedere ca zice ca are ce baga in el nu ii trebuie si nici nu stie diferenta dintre fara si cu burete, a auzit de la colegele ei si face ca oaia si faptul ca nu stie cum sa i zica lu maica sa ma duce cu gandul ca are vreo 12 ani si nu i trebuie tate mari laughing

| mnbvf a răspuns (pentru GreenVoid):

Depinde și de grosimea buretelui, din moment ce îi ai cât de cât ok și poți să treci de la bustieră la sutien, ar fi recomandat unul cu burete pentru că i-ar sta aiurea cu unul doar din material și atât.

| GreenVoid a răspuns (pentru mnbvf):

Nu stiu mie mi-a lasat impresia ca vrea asa pentru ca au colegele ei si mi se pare aiurea... avusese loc intr a 5-a o discutie, sa zicem, de genu la mine in clasa si de aia m-am bagat asalaughingCand zici "toate fetele de la mine din clasa au" dai impresia ca de aia vrei si tu ca daca ele n aveau nu i trebuia nici ei.cel putin asta e parerea mea.

| Anonimus02 explică (pentru GreenVoid):

Pai, intr-o parte asa e pentru ca nu imi place sa fiu foarte diferită. Stiu ca e bine câteodată dar eu sunt si cu un an mai mica si nu vreau sa fiu foarte departe de colegele mele. Trebuie sa recunosc faptul ca si exprimarea mea a fost gresită. Nu voiam sa spun ca am sânii cat mingile de basket ci ca nu sunt plata pentru ca multe fete poarta sutien cu burete ca sa nu se vada ca sunt plate. Ba chiar la una din clasa mea care avea o bluza mai "cazatoare" i-a intrat in spațiul dintre sutien si pielea propiuzisa.

| GreenVoid a răspuns (pentru Anonimus02):

Dupa parerea mea asta n ar trebui sa fie o preocupare la varsta ta, ca colegele tale au sutien cu burete si tu faralaughingFiecare poarte ce ii place poti sa te duci si fara, daca nu se vede indecent care i problemalaughingDaca iti doresti pentru tine ca iti place mai mult e ok ideea era sa nu te simti oarecum obligata.Cat despre mama ta ii poti explica frumos ca vrei sutien cu burete pur si simplu ca ti place mai mult.Nu vad de ce n ar fi de acord.

| Anonimus02 explică (pentru GreenVoid):

Daca nu s-ar vedea nimic as merge fara sutien pana ce oi muri. Problema mea e ca se vede super tare si in bluza neagra. Mersi pentru sfat

| Anonimus02 explică:

Am ce baga in el adica nu sunt plata ca o scândură nu ca am mărimea 95D de exemplu. Cunosc si fata care au sutiene cu burete ca sa para ca au sanii mari.

| Anonimus02 explică:

Am ce baga in el adica nu sunt plata ca o scândură nu ca am mărimea 95D de exemplu. Cunosc si fata care au sutiene cu burete ca sa para ca au sanii mari. Ideea e ca am sânii potriviti dar nu sunt mulțumită. Nu port sutien cu burete nu pentru ca nu m-ar lasa ci pentru ca nu stiu daca m-ar lasa. Când am fost la cumpărături nu am vazut sutiene cu burete de mărimea mea deci nu stiu ce ar spune.