| loveyou99 a întrebat:

Am o mare problema! Ma simt de multe ori singura! Desi nu sunt ignorata acasa si la scoala e asa si asa ma simt singura! Inainte era problema cu clasa in care eram... am schimbat clasa, dar tot nu se rezolva.
Apropo: nu sunt in Romania ci in suedia.
Am vorbit cu parinti si cu sora mea mai mare. Dar nu ajuta. Aicia este o "organizatie" (sau ceva de genu) care se numeste BUP. Acolo sunt psihologi/psihiatri, mama a zis ca o sa sunam si acolo. Dar nu stiu ce sa mai fac! Simt ca innebunesc! Nu cunosc pe nimeni din Romania (de varsta mea).
Am incercat sa fiu pozitiva, dar nu prea pot. Am plans de cand am inceput scoala (aproape)!
Nu mai suport!
Cine-va care a avut/are aceasta problema? Cum pot sa o rezolv?
Merci mult love struck (Dau funtita :* )

5 răspunsuri:
| ana5 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun si eu ma simt de foarte multe ori singura desi am o sora, dar vezi tu te saturi de toate lucrurile astea.Incearca sa vezi si partea pozitiva a lucrurilor, incearca sa discuti cu sora ta daca nu ai prieteni (eu chiar daca am avut m-au tradat asa ca te sfatuiesc sa nu mai ai asa mare incredere in toti cei care ti d=se dau drept prieteni)si legat de problema ta nu stiu ce sa zic incearca sa mai iesi prin oras, sa te plimbi, sa faci toate lucrurile care iti plac chiar daca nu le-ai mai facut de mult.Mult succes! daca vrei sa vorbim ia id-ul meu:ana_risa2009.

| loveyou99 explică (pentru ana5):

Merci pentru raspuns love struck
Te-am adaugat (id-u meu: monik_printesita) :*

| Sakurasou a răspuns:

Nu sunt sigura daca e bun ceea ce spun... poate te simti singura tocmai pentru ca esti in alta tara.
Incearca sa-ti faci prieteni si acolo, si sa te gandesti mai putin la ce a fost candva casa ta, asta daca nu te mai intorci.
Incearca sa-ti ocupi timpul cu altceva happy

| loveyou99 explică (pentru Sakurasou):

Multumesc mult pentru raspuns. O sa incerc (asta tot fac de vreo 3-4 ani) sa imi fac prieteni. Dar suedezi sunt "reci"... nu sunt ca romani :X

| Sakurasou a răspuns (pentru loveyou99):

Nu ai pentru ce, nu pot spune ca stiu cum e pentru ca nu stiu, dar macar atat pot face. :X