| Dip9dip a întrebat:

Buna TPU.am o mare problema.nu vreau sa radeti de mine sau asa ceva dar chiar sunt disperata. vreau si eu sa slabesc, sa fiu frumoasa, sa arat ca celelalte fete din clasa de la mine.am 1,80 si 72-73 de kilograme.va rog ajutati-ma...am incercat majoritatea curelor de slabire pe care le stiam si nu am reusit mai nimic la slabesc.chiar m-am si infometat o saptamana dar mi s-a facut rau si am am putut tine.deci va implor sa ma ajutati pentru ca atat de complexata ma simt de mine incat nici nu am cuvinte...la nutritionist nu prea am cum sa merg deoarece in oras la mine nu exista.iar judetul este prea departe. spuneti-mi niste sfaturi, daca se poate in cunostinta de cauza, care sa ma ajute sa dau jos tot ceea ce este in plus.cam cat ar trebui sa slabesc? chiar sunt atat de grasa pe cat spun altii? ce ar trebui sa fac?

Multumesc anticipat si pentru simplul fapt ca ati citit acest lucru

2 răspunsuri:
| PsiholoagaTPU a răspuns:

Okay. Deci n-ai cum să slăbești dacă ți vreo cură și pur și simplu nu faci exerciții. Dacă ai cumva vreo sală de fitness la tine în oraș sau de unde ești și ai posibilitatea să mergi du-te, dacă nu apucă-te de orice sport, fie că intri într-o echipă de basket, fie că te apucă de înot fie că alergi în fiecare zi singură 20 de minute e super okay. Bea foarte multă apă, 2 litri pe zi cel puțin. Mănâncă DES și PUȚIN. Mănâncă încet, nu te grăbi când mănânci. Poți scoate din alimentația ta pâinea, dulciurile, carbohidranții. Însă poți mânca câte 1 felie de pâine neagră/semi pe zi, și poți să te răsplătești printr-un baton de ciocolată de casă/ prăjitură de casă în fiecare duminică dacă ai respectat întru totul regimul și exercițiile pe care ți le-ai planificat. Fă-ți un program pe toată săptămâna, încurajează-te singură prin mesaje pe bilețele în toată camera gen: O să fii super! Mai ai puțin! Bravo așa te vreau! Știam că poți! La înățimea ta nu e chiar exagerat 72 kg, dar sper că ești conștientă că mai trebuie să dai jos. Îți urez spor la treabă și ascultă ce ți-am scris că cu siguranță va da roade dacă ai voință!

| theBEST21 a răspuns:

Eu am 1, 78 si 70 de kilograme si chiar nu ii asa mult...ii o greutate medie