| taur77 a întrebat:

Buna TPU.Am o mare problema si va rog sa ma ajutati.Acum o saptamana am dat test la istorie. Testul a fost pe randuri(randul I si randul II). Eu am primit randul II si am avut de ales din partea I si partea II.Eu am ales si am scris partea I.Am scris TOT.Am predat lucrarea si dupa 5 minute a intrebat un coleg daca poate sa scrie si partea a II a pentru ca partea I ii cam scurta si profesorul a raspuns ca el poate sa o scrie dar nu ii da mai mult de 10. Dupa jumatate de ora cand am predat lucrarile profesorul a spus ca puteam sa scriem si partea a II a dar nu ne-a spus si asta este. Dupa o saptamana m-am trezit ca am luat 6. L-am intrebat pe profesor cum de am luat 6 caci eu am scris tot si el mi-a raspuns ca trebuia si partea a II a.Eu i-am explicat ca am predat lucrarea inainte sa spuna asta si el mi-a raspuns ca asta este si mi-a trecut 6. Spuneti-mi va rog ce ar trebui sa fac mie nu imi convine 6 deoarece am scris tot.Ar trebuii sa vorbesc cu diriginta si poate imi schimba nota? Va rog raspundeti-mi!

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Eu n-am auzit în viaţa mea de un test la care să nu fie obligatorii toate subiectele laughing Bine, la mate, unde erau probleme pentru cei care vor 10, bla bla.
Păi nu prea cred că poţi face nimic, dacă deja ţi-a trecut-o. Altădată deschide ochii la teste mai bine. Şi învaţă ca să scoţi o medie mai marewinking

3 răspunsuri:
| taur77 explică:

Si nu poate diriginta sa stampileze nota si sa o corecteze? De ex daca iti trece 2 din greseala tie ce faci? Si faza cu partile era de fapt partea I lectia X si partea a II lectia Y intelegeti?

| taur77 explică (pentru taur77):

Ps: lasati-o balta...

| Liwdc a răspuns:

Dacă nota este trecută, nu mai poţi face nimic.
Nu trebuia să dai testul aşa de repede, trebuia să îl mai ţi. Eu, dacă e un test de o oră, şi îl termin în jumătate de oră, tot ţin foaia la mine până e gata ora. big grin Aşa, dacă vine o noutate, pot schimba. Niciodată nu mi-a plăcut să dau testele înainte să le ceară proful, ca să nu păţesc la fel ca tine.
Ok, am derivat de la subiect, ştiu. Dar, repet: nu mai poţi face nimic dacă e trecută nota. Şi eu te sfătuiesc să faci ca mine, nu mai da testele decât când spune proful, pentru că nu e nicio diferenţă dacă dai testul imediat după ce-l termini, sau la sfârşitul orei. happy