| ღMikyღ a întrebat:

Am intrebat mai multe persoane lucrul acesta si nu stiu ce sa mai cred? Cu ce este cel mai indicat sa scrii la un examen? Cu pixul cu gel sau stiloul?
Tin minte ca profesorul ne spunea sa venim neaparat cu stiloul...dar daca pateaza foaia din senin, sau daca se opreste si nu mai vrea sa scrie deloc? Alti prieteni au spus ca au scris cu stiloul si a fost foarte bine. In plus, am auzit ca la scrisul cu stiloul se da un punctaj mai mare.
Eu am o parere putin diferita. Pixul cu gel. Daca se opreste il poti schimba daca ai mai multe la fel. Singurul lucru pe care l-am mai citit si la alte intrebari este ca de la caldura se poate intampla ceva, sau ca se imprima pe partea cealalta. Eu am dat simulari cu pixul cu gel si am fost multumita, dar nu mai stiu daca am luat un punctaj maxim ca am scris cu el. (asta avand in vedere lipsa taieturilor si restul).
Nu stiu ce sa mai cred si sunt nedumerita in ceea ce priveste acest subiect. Opinii? Pareri?

Răspuns Câştigător
| LoryC a răspuns:

Cu stiloul e cel mai indicat. Pixul cu gel se poate întinde pe foaie și după va fi considerat semn. Asigură-te că ai un stilou care să nu păteze și să te asiguri că ai suficientă cerneală în rezervor, sau îi pui o rezervă noua. Unii profesori pot ține cont și de acest aspect.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca are importanta cu ce scrii ci ceea ce scrii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wtf? Ba ma lasati in c. in pace? Ce-s mai figurile astea pe profesorii vostri, ii fac lucrare de 10 cu pixul de 1 leu, sa dea dracu sa-mi dea mai putin de 10. Hai sa fim seriosi, daca stii sa scrii cum sa te puncteze ma, sa ai scris descifrabil si ordonat in pagina si gata, atatea figuri cu stilou, cu gel cu rahat.

| ღMikyღ explică:

Si pentru raspunsul cu stiloul: daca difera culoarea de la inceputul lucrarii cu cea de la sfarsit? O sa am un degrade? (altfel scrie o cerneala abia pusa si altfel cand e pe terminate, nu?)

| Alexa1234a a răspuns:

Eu scriu cu pixul deoarece scriu mai frumos decât cu stiloul.

| Tudor123123 a răspuns:

In primul rand, pentru taieturi nu ar avea voie sa iti scada, deoarece, la romana nu exista punctaj pe asa ceva, si in plus tu nu ai voie sa stergi ce ai gresit. Eu recomand pixul, deoarece poti scrie mai rapid cu el, si daca scrii si frumos este super bun, eu foloseam pilot friction pana-n semestrul 1 la final dupa care m-am schimbat pe pix pentru ca na. se sterge la caldura (nu mi s-a intamplat niciodata), dar nu vreau sa risc la examen.

| IlincaN709 a răspuns:

Indicat ar fi cu stiloul, dar scrie cu ce te simti tu mai "comoda" si cu ce scrii mai frumos.Bafta!