| Giulia97Anna a întrebat:

Am o mica problema.Sunt la liceu, in clasa mea am niste colege cam enervante.Toata ziua urla in clasa ca niste vaci si canta numai manele.In clasa am doar cateva fete cu care ma inteleg bine, doua dintre ele sunt doua colege cu care am fost in generala si ma inteleg cel mai bine cu ele.Deci cum spuneam am in clasa niste nesuferite.Una dintre colegele mele cele mai bune isi bat joc de ea tot timpul.Ea este mai slabuta (la fel ca si mine, numai ca eu am cateva kg mai mult ca ea si sunt mai inalta) si nu prea are forme, si in fiecare zi rad de ea ca nu are sani si fund.Insa ea nu le baga in seama(bine face).Se pare ca problema de care sufera ea, sufar si eu.Mda eu sunt mai slaba de felul meu si mai inalta.Totusi am forme mai mari decat colega mea.Insa problema cea mai mare la corpul meu este ca am picioarele cracanate, exact ca in acesta pozahttp://www.unica.ro/fileadmin/2011/2.02/cracanate1.jpg Cred ca este din cauza ca sunt slaba.Sau acum 3 ani m-am ingrasat si se vedea foarte bine dar nu crescusem in kg. Eram mai voluptoasa, dar am slabit.In ultima vreme am incercat sa ma ingras, dar nu prea am reusit.Iar azi o colega mi-a spus sa nu mai vin in colanti ca nu stau bine pe mine pentru. ca sunt slaba.Iar o alta proasta s-a bagat repede in seama si a zis:pai daca e cracanata! Imi venea sa le dau cu capul de pereti(imi peird controlul foarte repede). Deci nu mai puteam de nervi.M-am luat in gura cu una si i-am zis :Ce tu te crezi perfecta? Si ea a zis:Da, ma cred perfecta! Si a inceput sa comenteze, adica sa nu mai zic nimic ca ma bate(direct in c*r ma doare). Stiti se gasisera si perfectele sa vorbeasca.Ele doua au probleme cu greutatea(sunt grase). Blugii mai au putin si crapa pe ele.Iar la ora de sport ne-am schimbat in clasa si cea care a spus sa nu mai vin la scoala cu colantii, s-a schimbat in trening.Desigur ca i s-au vazut chilotii si sutienul, deci oricum era oribil ceea ce am vazut. Vreau sa spun ca avea un fund enorm si plin de vergeturi.Si baietii din clasa mea o admira foarte mult(dar pentru. ce nu stiu).Si colega mea de banca a zis ca arata oribil. Oricum acestor fete nu le-am reprosat niciodata nimic, eu incerc sa ma comport frumos cu toata lumea dar nu reusesc.Stiu am scris cam mult si cred ca am facut si greseli de ortografie, imi pare rau. Oricum, imi puteti spune un sfat? Dau funda si la celelalte raspunsuri vot.

Răspuns Câştigător
| baddgirl a răspuns:

Hey
Bine le faci ca le ignori.Stii cum se spune, vad paiul din ochiul celuilalt, dar nu vad barna din ochiul lor.Asta se intampla peste tot. Daca zici ca ai avut o perioada in care te-ai mai ingrasat, inseamna ca poti repeta "regimul" de atunci de ingrasare.Invata sa te accepti asa cum esti, pentru ca si daca ai fi perfecta, carcotasii intotdeauna gasesc subiecte de barfa.
Daca te mai jignesc, ori le vei ignora pana terminati liceul, ori le dai cateva replici usturatoare si le faci sa taca din gura pentru totdeauna.Eu sunt mai recalcitranta de felul meu, si cand ma supara cineva il fac sa-si blesteme si ziua in care s-a nascut laughing Nu-ti cer sa procedezi la fel, pentru ca ele fiind mai tupeiste ar putea propune o bataie.Intr-o asemenea situatie, ai doua variante:1 te bati si le arati ca sunt praf (dar asta inseamna sa te cobori la nivelul lor, ceea ce nu se merita) si 2, sa nu te bati si sa le arati cat sunt de proaste ignorandu-le happy

12 răspunsuri:
| Giulia97Anna explică:

Imi pare rau, as fi dorit sa fi dat la toti funda, dar nu se poate, in schimb v-am dat voturi.

| AtateaConditii a răspuns:

Poi daca mai fac ele misto pe seama fizicului tau, spune-le ca mai bine slaba decat grasa cu celulita sa vezi ce o sa mai zica... Oricum daca acum esti slaba in viitor o sa arati mult mai bine decat colegele tale. Si spune-i sa nu mai tipe ca vaca si sa cante manele ca face vaciile de ras, sa nu mai vorbim de porci.

| Giulia97Anna explică (pentru AtateaConditii):

Mda,in clasa la mine daca nu faci ca ele(adica sa tipi ca o turbata)nu esti normal/a.

| Mihaela1964 a răspuns:

Nu-ti mai pierde vremea in altercatii aiurea cu persoane care nici nu merita atentia ta. Ignora prezenta lor, parerile lor; incojoara-te de prieteni ca si tine, liceul e numai o etapa a vietii tale, va trece si gata. Numai bine, draguta si finuta domnisoara.happy
P.S.In fotografiile pe care le-am vazut picioarele mi se par ok, dar gusturile...

| Giulia97Anna explică (pentru Mihaela1964):

Multumesc pentru sfat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toat lumea are probleme cu greutatea mai mult sau mai putin sau nu e multumit de corpul sau. Nu infatisarea face pe om. Importanta e atitudinea si inteligenta. Nu trebuie sa bagi in seama rautatile colegelor tale. Nu se iau de tine fiindca le'ai facut ceva ci fiindca nu esti de-a lor si le place sa se ia de altii si sa para interesante. Dupa parerea mea, cu astfel de persoane nu trebuie sa incerci sa te porti frumos pentru ca incerci degeaba. Ar trebui sa le ignori si sa le privesti de sus si sa le dai peste nas cand se iau de tine. Poarta-te frumos cu cine merita.

| Giulia97Anna explică (pentru anonim_4396):

Colega mea de banca si ea are probleme de greutate.Dar ma comport frumos cu ea pentru ca si ea se comporta frumos cu mine.Intr-o zi s-a izbit din greseala de o colega.Ea este pitipoanca clasei.Si pitipoanca aia i-a spus asabig grinu-te dracu,nu vezi ca esti cat o vaca? Eu nu am fost de fata, dar au fost alte colege si au vazut scena. Dupa colega mea i-a spus dirigintei cele petrecute (eram la ora de dirigentie). Desigur diriga i-a cerut explicatii pentru ceea ce a facut.Iar pitipoanca asta nesuferita i-a spus dirigintei asabig grina' ce, nu este adevarat? Dupa o colega a spus big grinar ce tu te crezi perfecta? Dupa pitipoanca i-a spusbig grina, ma cred perfecta, ce nu se vede? Imi venea sa-i zic si eu ceva dar m-am abtinut.Din toata clasa cu pitipoanca asta sta vreo 2-3 fete.La inceputul anului am avut si eu probleme cu ea.In acea saptamana aveam practica (eu sunt la profil de industrie alimentara).Si in acea saptamana am facut doar cu profa de modul(ea ne preda niste lectii, cu ajutorul lor vom invata, ca sa ajungem tehnicieni in industria alimentara sau inspectori OPC). Invatam intr-o clasa de la parter, si era pauza.Noi am iesit afara iar profa a inchis clasa.Am stat in fata liceului.Eu stateam cu colegele mele cu care ma inteleg cel mai bine.Si am inceput sa ascult muzica pe telefon, si sare repede pitipoanca cu gura si-mi zice:Te rog schimba melodia asta ca ne faci de ras.Eu i-am zis :Nu, nu vreau.O alta colega a avut o mica problema cu ea.Era pe scari si se intalnise cu pitipoanca asta si pitipoanca ii spuse din senin:Vezi, ca daca-ti trag una.Saraca fata nici nu stia ce a a facut.Si am mai avut o problema.Colega mea de banca se dadea cu ruj in timpul pauzei si fitoasa asta is spune:Vai, am invatat sa ne dam si noi cu ruj! Deci pur si simplu nu o mai suport.Insa am avut o zi minunata acum cateva luni.M-a ascultat la franceza si am luat 8 (mie mi se pare o nota buna)ma asculta-se din numere, eu as fi luat 9 sau 10, dar nu le-am mai invatat acasa (le stiam din anii precedenti).Si dupa a ascultat-o pe pitipoanca.Si ea in loc sa scrie sase in franceza, se scrie "six", ea a scris "sex" laughing)). Deci toata clasa nu mai putea de ras.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Si eu am asemenea specimene in clasa. Asa e peste tot. Se cred vedetele scolii dar cand sa iasa la tabla nu stiu nici cum le cheama. Creier gol si gura mare.

| passispass a răspuns:

Daca vrei sa se ia masuri apelezi la diriginta tu si prietenele tale si va plangeti la diriginte/director/profesor.

Daca nu iti e frica de ele si te tine dale replica. Daca zici ca sunt grasute... mai intreabale... si o sa creez un dialog comic sa vezi cam cum se procedeaza sa le umilesti.
tu esti nr 1... ea nr 2.

" 1- Tu crezi ca esti perfecta?
2- Da
1- Cate kg ai?
2- 55
1- 55 ai poate doar pe un picior "

asta e cea mai penala faza care le poti face la...(gabarit depasit)

Mai e una tare laughing

Faza asta trebuie sa o iei tu la misto din prima... de exemplu eu i-am facutu lu unu sorin de pe la noi.

- Baii sorinacio tu mananci numai carnati? laughing

replici gasesti si pe netwinking

daca tu cu prietenele tale sunteti mai multe decat ele eu zic sa le dati o lectie big grin bine eu sunt baiat.

Dar la noi s-a rezolvat cu prima modalitate. Funda :*
Daca mai ai nev de ceva id meu b.symy

| Melek27 a răspuns:

Si eu am picioarele la fel crying e foarte greu sa le accept asa cum sunt.

| andreiutzu15 a răspuns:

Doamne ce a ajuns invatamantu'!
Pai ori te tii tare si le pleznesti peste mecla ori vorbesti cu ele sa va lase in pace! Dar ce acum se fac discriminari d-astea ca vai aia n-are cur ca vai aia n-are tate! Ce le-as ucide eu pe proastele astea care isi bat joc de alte fete...

| Giulia97Anna explică (pentru andreiutzu15):

Stiu sad.In ziua de azi daca nu ai fund si sani, esti de rasul lumii, dar daca esti proasta nu conteaza numai forme sa ai.