| deeeeea1 a întrebat:

Am o nelamurire.Ieri mi-am reincarcat cartela de cosmote si mi-am activat o optiune de 6 euro care avea si internet.Am incercat sa intru pe internet insa nu funstioneaza.Am un motorola EX128,este dual sim.Stie cineva cum as putea sa il activez?Mai am o cartela de orange dar la aceea a mers fara nici un fel de probleme.

Răspuns Câştigător
| MrAlex a răspuns:

Aici setările manuale pentru Web'n'Walk http://cosmoteromania.custhelp.com/......web'n'walk

Dacă telefonul nu este compatibil, atunci nu ai ce-i face, se poate ca telefonul să nu suporte acest serviciu.

La Cosmote şi Frog activezi serviciul Web n Walk trimiţând sms gol la 9691.
Iar pentru setarea mobilului trimiţi sms la 969 cu conţinutul "SETARI".