| Skyscarper001 a întrebat:

Am o prietena care il place pe unul dintre prietenii mei, dar el nu prea o baga in seama si nu ii place de ea. Ea m-a intrebat pe mine ce sa faca, dar treaba este ca si mie imi place de ea. Aveti vreo idee ce as putea sa-i spun?

4 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Mai asteapta pana cand se va convinge ca tipul nu-i interesat de ea, altfel risti sa creada ca esti gelos. Dupa...va fi altceva, o sa priveasca relatia posibila, acum tine sau crede ca tine la altcineva...

| puisor98 a răspuns:

Pai..fi sincer cu ea! happy explica-i cum sta treaba de fapt. daca acel baiat nu-i acorda importanta nu cred ca ar fi cine stie ce sentimente din partea ei, deci o poti cuceri mai usor.eu te sfatuiesc sa-i spui ceea ce simti happy Bafta!

| Skyscarper001 explică (pentru puisor98):

Ea spune ca il iubeste foarte tare, dar pare resemnata la gandul ca nu va fi cu el.

| AliceCorina13 a răspuns:

Nu spune nimic, nu iti strica prietenia pentru un simplu baiat, care la un moment dat te va dezamagii, te va face sa suferi. In locul tau as incerca sa nu il mai plac. Sincer, e mai importanta o prietenie adevarata decat o " dragoste " care va dura putin. happy
Funda? :*