| TheJokkerYou a întrebat:

Am o prietena, o consider cea mai buna prietena, tin foarte mult la ea, si ea din pacate nu stiu sigur daca simte acelasi lucru. Mereu are nevoie de ajutor, o ajut, si ea nu se multumeste niciodata. Cand se supara, ma injura, chestii rele. Credeti ca e o prietena adevarata? VA ROOOG UN RASPUNS CLAR.

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu, nu e o prietena, e doar cineva care se foloseste de tine.
Intr-o prietenie exista respect reciproc, si chiar si atunci cand va certati, nu-ti va face rau.
Eu gandesc asa: Ofer, cat mi se ofera.
Daca un prieten se comporta frumos, vorbeste frumos, si imi e alaturi, exact asa ma comport si eu, daca nu, nu.
Fa si tu la fel, si nu te mai lasa controlata de prosti de genul.

| Carmen27 a răspuns:

Nu este. Am avut si eu "prietene" la fel si am realizat ca imi este mai bine fara ele. sad

| brianafrumoasa a răspuns:

NU!