| teona125 a întrebat:

am o problema.sad am fost 10 luni cu un baiat si am momente cand sunt bine cand nu imi pasa dar momente cand simt ca mor fara el si acum alt baiat ma place si am inceput sa vorbesc cu el ca amici nimic mai mult dar el crede ca il plac si el ma place foarte mult dar eu cand vorbesc cui el ma gandesc la fostul meu prieten si mi-e foarte dor de el. ce sa fac?

4 răspunsuri:
| AndCat26 a răspuns:

Incearca sa vorbesti mai mult cu baiatul acesta care te place. Vorbind cu el, cu timpul ai sa-l uiti pe fostul.Trebuie doar sa ai rabdare, si sa comunici si cu alti baieti, nu sa stai sa suferi dupa fostul.Si nu neaparat sa incepi o noua relatie, poti sa iesi pe afara ca amicii.
Ca sa depasesti momentul de suferinta, trebuie sa incerci si tu sa faci ceva.Trebuie sa vrei si tu sa-l uiti pe fostul.Ca daca nu vrei, n-ai sa-l uiti niciodata.
El va avea o alta iubita, si tu inca vei sta sa suferi dupa el? Nu e bine asa..Nu e singurul baiat, sunt alti baieti care asteapta sa te cunoasca mai bine, si sa va imprieteniti.

| Alecs19 a răspuns:

Cunoaste-l mai bine pe baiatul asta ''nou''
s-ar putea ca el sa fie iubirea vietii tale, daca tu si primul tau prieten v-ati fi iubit, acum erati impreuna!

| teona125 explică (pentru Alecs19):

Nu stiu... mi-e greu cumva. parca nu sunt pregatita de o noua relatie.

| Alecs19 a răspuns (pentru teona125):

Cat mai ai de gand sa suferi pentru el? Ti-am zis daca va iubeati acum erati impreuna...