| ZeDe a întrebat:

Am o problema cu matematica:eu fac de ceva timp meditatii cu o profesoara de la o alta scoala, inteleg cu ea nu am nici o problema ea imi arata un exemplu si eu fac restul (cateodata imi si preda lectii). Problema este alta:La scoala am o profesoara care efectiv ma sperie mi-e frica de ea eu stiu ce am de facut cand ma asculta dar cand sunt infata exercitiului ma blochez nu mai stiu nimic las capul in pamant si astept sa imi dea nota cuvenita.Eu nu sunt un matematician stralucit dar nici prost nu sunt.Si in plus, cand ne da doamna tema ajung acasa si cand ma apuc de ea nu stiu nimic si prefer sa o copiez in clasa iar la meditatii o fac de placere chiar daca imi da mult eu o rezolv cat ai zice peste. Ce ar trebui sa fac sa fiu bun la matematica si in clasa?

2 răspunsuri:
| MissL a răspuns:

Devi ceva mai tupeist si faci scandal, ii spui ca te intimideaza, si sa te lase sa faci exercitiul singur la tabla sa nu tzipe la tine si sa il corecteze abia dupa ce termini de rezolvat, mult succes :*

| Ayaka a răspuns:

Evident ca e vina profesoarei. tu trebuie sa o dai dracu sa nu iti pese de cat de mult tipa ea, si sa inveti in continuare bine la meditatii, asftel incat sa iei note mari la teste.