| Andrux_3060 a întrebat:

Am o problema cu Yahoo Messenger : cand dau add la cineva in lista imi da eroare si imi zice :Your request to add a contact has taken longer than expected to complete. The operation may have succeded. Please check your Messenger List later. Ce sa fac? In afara de restart, scos din priza, asteptat 24 de h. Dau funda primului raspuns care functioneaza!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Dezinstaleaza programul si apoi reinstaleaza-l! Ai un fisier corupt in directorul Yahoo Messenger!
YAHOO MESSENGER - DEZINSTALARE COMPLETA
Dezinstalarea completa a programului Yahoo! Messenger
Pentru a dezinstala Yahoo! Messenger exista mai multe posibilitati:
1. folosirea programul de dezinstalare de la Windows: Start » Panou de control » Dezinstalare programe » Yahoo! Messenger » Dezinstalare.
2. utilizarea programul de dezinstalare furnizat de autorul acestui software: Start » Toate programele » Yahoo! Messenger » Dezinstalare / Uninstall / Uninstaller.
3. utilizarea unui program de dezinstalare universal / universal uninstaller.
La sfârsit elimini toate fisierele create de programul Yahoo! Messenger Si intrarile din registri de Windows create de Yahoo! Messenger dupa restartezi calculatorul.
Pentru a elimina intrarile din registri de Windows urmezi pasii:
Start - Toate programele - Accesorii - Run / Executa - scrii "regedit" si dai ok.
Se va deschide o fereastra noua cu editorul de registri, aici intri în: HKEY_CURRENT_USERSoftware si elimini folderul Yahoo! Messenger.
Faci acelasi lucru si în:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE
HKEY_USERS.DEFAULTSoftware.
Dupa restartezi calculatorul, descarci programul si îl instalezi din nou!
Asigura-te ca, calculatorul tau îndeplineste cerintele minime pentru a putea instala aceasta versiune de Yahoo! Messenger!

Acum reinstaleaza YM de pe pagina oficiala http://messenger.yahoo.com/

Succes!

| Stefan_Mihai_1996_8fuZ a răspuns (pentru neluL):

Salut am si eu acceasi problema am facut pas cu pas ce ai zis in schimb imi face la fel ce pot face multumesc

| neluL a răspuns (pentru Stefan_Mihai_1996_8fuZ):

E id nou?

| Stefan_Mihai_1996_8fuZ a răspuns (pentru neluL):

Il am de vreo 2 ani da nu asta e problema am incercat si cu alte id-uri si tot asa face....am mai incercat su versiuni mai vechii de messenger dar degeaba nu pot adauga pe nimeni in lista sau sa le dau addstraight face

| neluL a răspuns (pentru Stefan_Mihai_1996_8fuZ):

De cand ai problema asta? Cate cereri ai dat in ultimul timp? Cate s-au aprobat?

| Aℓℓy a răspuns (pentru neluL):

@neluL : Eu am o problema cu un id vechi(2008) si mi-m facut altul si am dat de problema asta cand am incercat sa imi adaug cativa prieteni.ce as putea sa fac in cazul acesta? Multumesc anticipathappy

| neluL a răspuns (pentru Aℓℓy):

Daca id-ul este nou ->nu poti adauga mai mult de 4 maxim 5 prieteni pe zi. Singura solutie este sa bagi cate putin in fiecare zi.Acum asteapta sa-ti dea acceptul cei carora le-ai dat add.

| Aℓℓy a răspuns (pentru neluL):

Pff...totusi de ce este limita asta? multumesc frumos pentru ca m-ai lamurit! Have a good day!

| neluL a răspuns (pentru Aℓℓy):

Pentru a preveni booti (distrugatoarele de messenger). Este o masura luata de Yahoo.

| ciptan11 a răspuns (pentru neluL):

Salut, am folosit metoda descrisa de tine si zice exact acelasi lucru. Chestia e ca am incercat sa dau add si de pe laptop si de pe PC si face la fel deci nu tine de mess problema...sad Acum ma gandesc ca este o problema cu id-ul meu si chiar nu vreau sa il schimb pentru chestia asta. De curiozitate le-as da un mail celor de la yahoo usa sa vad ce se intampla thinking Tu ce zici?

| neluL a răspuns (pentru ciptan11):

Eu zic sa mai astepti! Poate ai multe cereri de prietenie fara raspuns. In legatura cu Yahoo poti sa incerci dar nu stiu daca iti raspunde cineva nefiind o problema de securitate si avand in vedere ca programul e free.

| ciptan11 a răspuns (pentru neluL):

Da, asa e nu am ce sa fac! Am cautat peste tot si raspunsul este aparent sa astept. Pana una alta folosesc un alt id de tranzitie. Mersi pentru raspuns!

18 răspunsuri:
| DeddoLăvPeace a răspuns:

Nu este adevarat de iti spune neluL...
Asa mi s-a intamplat si mie cand mi-am facut id-urile.
Inseamna ca ai dat add sau ti-au dat add limita persoanelor care se poate in acea zi.
Trebuie doar sa astepti, nu ai ce face...
FUnda?

| Andrux_3060 explică (pentru DeddoLăvPeace):

Pai de 2 zile face asa

| neluL a răspuns (pentru Andrux_3060):

Si acum tot la fel face?

| Andrux_3060 explică (pentru neluL):

Nelu multumesc mult! Mi-a mers dupa ce am facut ce mi-ai zis!

| neluL a răspuns (pentru Andrux_3060):

Cu placere ! bye,bye wave

| Straut_CezAr_1995 a răspuns:

Salut! Scuza-ma ca raspund asa tarziu...
Motivul erorii este grupul de contacte prea incarcat...
Incearca sa adaugi contactul intr-un grup sub 100 de persoane sau, fa un grup nou...
Sper ca te-am ajutat.

| Marius11112 a răspuns:

Reinstaleazati Messengeru din nou