| xFluffy a întrebat:

Buna TPU

Am o problema de cand am inceput primul an in gimnaziu.Sunt cam timida.Ma simt de parca totul ar fi din vina mea.De parca nimeni nu ma intelege si nu ma respecta. Apropae toti colegii, printre care si o fata, isi bat joc de mine, ma injura si multe altele.De cand am inceput primul an in gimnaziu nu am iesit deloc afara sau pe coridor.Nu mai am mult si termin clasa a V-a si trec in clasa a VI-a.Iar cauza din care nu am iesit pe coridor a fost din cauza ca sunt timida si mi-e frica ca elevii sa nu rada de mine sau sa-si bata joc.Cum pot scapa de timiditate?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Ai 3 sani, 4 maini, si nu stii sa scrii si sa citesti? Daca nu, inseamna ca esti absolut perfecta si putin trebuie sa iti pese tie de ce spun altii. Esti apreciata daca esti diferita, nu uita asta. Integreaza-te intr-un mic grup si lasa-i pe ceilalti sa faca ce-or vrea. Nu iesi pe coridor...si ce, e obligatoriu? happy Ei te injura... La varsta lor, injura? Mai bine asa decat sa le fii prietena. Si daca vrei sa vorbim, poti sa-mi dai un mesaj. Eu cred ca ai foarte multe calitati si esti constienta de asta, doar ca ti se pare ca altii sunt mai buni. Iti spun eu,nimic nu e mai bun decat modestia, iar asta te ridica deasupra lor, foarte sus!

| xFluffy explică (pentru valentingb):

Multumesc de raspuns. happy Si da multi colegi de la mine din clasa injura...Si cauza din care nu am scris corect "aproape" a fost din cauza ca ma grabeam putin.

| valentingb a răspuns (pentru xFluffy):

Nu-i nimic daca ai gresit o litera happy Uite, cum spuneam, esti o fetita cu bun simt, modesta, cine si-ar mai fi cerut scuze pentru o litera? Bravo tie, din partea mea, tot respectul!