| PatriciaManuela a întrebat:

Am o problema, despre baiatul pe care il plac. Este din scoala mea dar nu din aceeasi clasa. L-am cunoscut pe la inceputul anului. Stiu sigur ca el ma placea prin Ianuarie sau Februarie dar nu sunt 100% daca o face si acum. Adica mereu cand trec pe langa el se holbeaza in continuu la mine. O data a venit la noi in clasa si m-a salutat fara motiv. Mie chiar imi place de el dar nu stiu ce sa cred...

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca se holbeaza, te place si acum. Daca nu are pe altcineva se gandeste tot la tine.
Cand va mai vedeti, priveste-l in ochi, zambeste-i si saluta-l. Incearca sa intri in vorba cu el. Baietii tineri sunt cam fraieri si cam timizi, si au o teama feroce de a fi respinsi, mai ales in fata colegilor. Poate il prinzi odata singur si ii ceri sa te conduca acasa. Iar pe drum e al tau, faci ce vrei tu din el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te saluta fara motiv atunci ar fi bine sa nu te descurajezi, ar fi mai rau daca s-ar holba la tine fara sa aiba de ce...
Oricum, din ianuarie si pana acum a trecut cam un an si trebuie sa te gandesti bine ce vei face cu el, pentru ca daca ii ia 8 luni sa iti spuna ca te place, atunci e posibil sa mai treaca vreo 6 pana te invita la un suc, altele 4 ca sa te apuce de mana pe strada, inca 7-8 sa te pupe, si probabil iar un an ca sa iti declare ca te iubeste.Despre inel pe deget nu mai vorbim acum...

| Treaem24 a răspuns:

Intreba-l ce ai de pierdut