| Andreeaanon a întrebat:

Am o problema destul de grava. Am 15 ani.Sunt cu un baiat de 1 an de zile(are 19 ani).El sta cu bunica lui,deoarece maicasa e o depravata. Eu stau in bloc cu ea,iar el cu bunicasa stau la curte... Maicasa are datorie la o baba din bloc, iar ea nu i.a mai dat banii inapoi.Aceasta o blesteama mereu..si cred ca blestemul s.a abatut asupra lui, pentru ca il observ ca esti diferit..are numai probleme la masina.s.a intamplat un accident si i.au lovit masina.a facut pana de vreo 2 ori..nu mai are spor in casa..cu mine se cearta din ora in ora..nu mai suporta pe nimeni, e mereu nervos..credeti ca este adevarat cu blestemul? sau. vreau raspunsuri din suflet.multumesc:*

2 răspunsuri:
| Roses a răspuns:

Da, exista blesteme. Dar se poate "desface", ca sa zic asa. Roaga-te si nu spune ca rugaciunea nu va merge. Spune-I lui Dumnezeu aceasta problema si fii sigura ca El te va ajuta, numai sa ai credinta,winking

| Axys a răspuns:

Sal eu nu prea cred in blesteme dar mergi la biserica si vb cu un preot ar fi unica solutie acum