| IoneeLaaaMaa a întrebat:

Buna TPU
Am o problema la care va rog sa ma ajutati urgent
Mi s-a lipit ceva pe frunte.se ducea greu, asa ca m-am dat cu lama, si din greseala am ras din spranceana
Apoi, am ras si din cealalta pentru ca, imi statea urat
Va roog sunt disperata, nu stiu ce sa mai fac, in afara de ulei de ricin, daca le-am ras cu lama in cat timp o sa imi creasca inapoi. Vreau doar sa imi creasca iar, ca sa ma pot duce la salon ..va rog, imi sta ridicol.la scoala toti rad de mine si e grav!

Răspuns Câştigător
| Adyna92 a răspuns:

In primul rand poti sa iti faci cu creionul de sprancene, forma lor, apoi ai putea incerca diverse tratamente: Hraneste-l cu proteine! O alta solutie pentru cresterea sprancenelor este consumarea cat mai multor proteine. Excesul de cafeina, zaharul si grasimile sanatoase din peste, nuci si migdale vor favoriza o crestere rapida si vor intari firul de par. Aplica Galbenus! Acesta va fi aliatul tau in procesul de crestere al sprancenelor! Separa galbenusul de albus, bate-l bine si aplica-l pe sprancene cu ajutorul unui disc demachiant. Lasa-l sa actioneze timp de 10-15 minute si apoi clateste sprancenele cu apa. In compozitia galbenusului mai poti adauga si lapte, pentru hidratare. Sper ca te va ajuta.