| LuvYouSunshine a întrebat:

Am o problema mare! Transpir foarte rau la subrat, in fiecare seara imi fac dus, ma dau cu deodorant dimineata si seara, plec la scoala la 12 si cred ca o ora ma tine deodorantul si dupa incep sa transpir. Ce ar trebui sa fac? Mie rusine sa ies si afara asa.

4 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

N-are nici o legatura cu hainele groase sau parul de la subrat. ceea ce ai tu se numeste "hiperhidroza". Hiperhidroza apare ca urmare a funcționării în exces a glandelor sudoripare ecrine și apocrine. uite, iti dau un link si te documentezi, da? http://hiperhidroza.com/lang/ro/

| SecretAgentLyla a răspuns:

Primul lucru de facut este:
-Foloseste Gilete de barbati(este extra-puternic!)
-Nu te imbraca in haine super calduroase

| Dragos20 a răspuns:

Dupa cum sunt cred ca ai par la subrat! Eu ca baiat am avut aceleasi probleme, puteam sa ma dau cu orice sub brat, daca aveam par nu tinea mult. De cand ma epilez la subrat si ma dau cu deodorant (stick) n-am nici o treaba pana seara!

Bafta!

| LuvYouSunshine explică:

@Dragos20 Ma lasi? Ma fac cu epilatoru' de 2 ani. So?