| DedeeAndreea a întrebat:

Bună TPU.Am o problemă.Mi-am cumpărat o doză de 500 ml de Monster verde(pentru prima oară în viaţa mea) şi am băut 5-6 guri.Adică destul de puţin după părerea mea.Este posibil să mor? Adică să mor de aritmie cardiacă? Am 12 ani şi îmi este foarte frică.Am mai băut în altă zi 5 guri de Burn şi n-am păţit nimic, dar am citit pe internet că o fată de 14 ani a murit pentru că a consumat 2 doze de Monster.Pe ambalaj scrie că nu este recomandat copiilor sub 16 ani, dar eu nu m-am putut abţine.
Pot să păţesc ceva? Dau FUNDĂ.

Răspuns Câştigător
| Electro622 a răspuns:

Bun....credema nu o sa mori am 13 ani si am baut si eu o cutie si n-am patit nimic rolling on the floor; dar nu o sa beau, acum sa iti explic cum sta treaba energizantele contin si o substanta numita taurina care este foarte periculoasa mai ales cand nu faci sport, aceasta amplifica ritmul cardiac iar daca consumi mult inima se mareste si pana la urma face BUM ca sa zic asa dar la cantitatea pe care ai consumato nu o sa ai nimic crede-ma.

4 răspunsuri:
| NoSens a răspuns:

Nu vei păți nimic, dacă s-ar fi întamplat ceva, ar fi fost pe moment! Oricum, nu mor ăia de la droguri, și mori tu de la o bautură Monster raised eyebrows!?

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Daca mai pui botu' la orice rahat te asigur ca o sa patesti multe nasoale.

| SirGeo a răspuns:

laughing I-auzi sa mori de la 5-6 guri de un energizant laughing nu patesti nimic poti sa bei si 10 energizante si nu patesti nimic doar pe moment esti putin agitata atat.

| NuImiSpunNumele a răspuns:

Nu o sa patesti nimic.Nu stiu de ce ti-e frica, pana acum trebuia sa mori.Dar nu se va intampla nimic, cred ca esti si tu constienta.