| anonima1123 a întrebat:

Buna TPU.
Am o problema,sa zicem.
Imi place de un baiat, si invers, si problema e ca e prieten bun cu fratele meu. Intr-adevar,fratele meu este mai mare, insa tot sunt buni prieteni, si nu stiu ce sa fac, sa-i spun fratelui meu si sa iasa cearta si sa nu mai ies vreodata(exagerez oleaca).
Saaau sa nu-i spun si sa ne vedem in weekend *pe ascuns* (asta suna ciudat).
Dau funda raspunsului care ma ajuta mult.
HEEEEELPPP

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Spune-i adevarul, pana la urma poate fi si el de acord cu relatia, ba mai mult poate chiar iti poate oferii sfaturi bune, pana la urma el isi cunoaste mai bine prietenul decat il cunosti tu, si te poate sfatui daca merita sa fii intr-o relatie cu el, sau daca nu.

| anonima1123 explică (pentru OldSoul):

I-am spus
nu e de acord deloc. mersi oricum pentru sfat!

2 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Eu zic sa ii spui fratelui tău.