| chOcO_5785 a întrebat:

Am o problema si sper sa ma puteti ajuta.Sunt impreuna cu un baiat de 8 luni, mentionez ca eu am 14 si el 15 ani.Parintii mei stiu de relatia mea cu el, dar mamei nu ii convine pentru ca zice ca sunt prea mica si ca lumea de pe strada noastra " barfeste ". Tata nu zice nimic, pare oarecum de acord ca noi suntem impreuna.Mama imi tot zice ca nu vrea sa isi planga in pumni, ca fac ceva cu el si dupa aia rade lumea de ea.Pe la inceput cand noi doi eram impreuna si oamenii ma vedeau cu el au inceput sa ii zica anumite chestii ( ca e golan si ca isi bate joc de mine etc.).Eu nu inteleg de ce asculta gura lumii si nu ma crede pe mine.Mie nici macar nu mi-ar trece prin cap sa fac sex sau alte prostii, consider ca sunt prea mica si e timp de toate.Pe strada cand mergem [ eu si prietenul meu ] nu atragem atentia ca oamenii sa numai zica nimic si sa fie totul bine cu mama.

Credeti ca sunt prea mica pentru un prieten? Cum o pot convinge pe mama ca nu se intampla nimic din ce crede ea? sad

Va rog sa ma ajutati! Multumesc anticipat :*!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Incearca sa-i arati ca nici nu-ti trec prin cap astfel de lucruri. Spune-i ca aveti o relatie inocenta, bazata pe sentimente psihice nu fizice. Spune-i mamei tale de cate ori ai ocazia, cat tii la el, si lucruri pe care le face si l-ar pune intr-o lumina buna in ochii ei. Cred ca, esti primul caz la care am intalnit tata-pro; mama -contra.

| chOcO_5785 explică (pentru Adry05):

Tata e mai intelegator, dar mama nu prea.Ea vroia ca primul meu prieten sa fie la 18 ani o_O

| 045893456 a răspuns:

Cred ca tu ar trebui sa ii spui ca nu esti prea mica, ai 14 ani, deacum esti adolescenta..Si te-as sfatui sa te intilnesti cu dinsul in pofida tuturor birfelor pentru ca iubirea e iubire, si nu trebbuie sa o asculti pe mama, pentru ca mama poate sa spuna multe.Ai o singura viata, nu asculta de ceiilalti mergi inainte. Sper ca te-am ajutat