| Foxxy_6444 a întrebat:

Am probleme cu familia si prietenii. Nimeni nu ma intelege daca incerc sa spun ceva mama imi spune sa tac la fel si restul ma simt foarte singura ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! :*
Se pare ca esti foarte singura. sad
Trebuie sa te descarci cumva.De ce nu ne povestesti aici pe TPU problemele tale? Nimeni nu iti stie identitatea reala si te vei mai putea si descarca, iti vei lua cateva pietre de pe suflet.Ca sa fii ajutata trebuie sa stim ce probleme ai.Cautati si in viata reala prieteni/e pe care sa te bazezi cu care sa discuti problemele tale sau mergi la un psiholog (nu e nimic rau in asta). Bafta! :* >big grin

| lolly_3072 a răspuns:

Sa le spui ca nu vrei sa taci!

| annna a răspuns:

Incearca sa le explici ce simtiwinking...asa cred ca te vor asculta si intelege

| davidstefan a răspuns:

Cu prieteni se poate rezolva incerci sa te imprietensti cu alti sau sa fi mai open mind... dar cu mama nu pot sa te ajut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai probleme cu familia si prietenii...esti sigura ca problema nu e la tine? Daca absolut nimeni nu te intelege, inseamna ca e ceva ce intervine in relatiile tale cu cei din jur. Nu astepta ca cineva sa te inteleaga asa pur si simplu. Fa-te inteleasa. Daca mama ta iti spune sa taci, imi poti da id-ul tau si te ascult si incerc sa te ajut eu.

| anonima1010 a răspuns:

Trebuie sa le spu in primul rand parintilor ca ai nevoie sa vorbesti cu cineva si nu uita nu esti niciodata singura noi suntem aici pentru tine daca vrei eu te ascult cu ce-a mai mare placere si categoric nu sunt singura

| Roxette_6146 a răspuns:

Uite vreau sa iti spun ca eu sunt in aceeasi situatie ca a ta, dar oricat ar fi de greu. Eu incerc sa trec peste tot si asta trebuie sa faci si tu: in primul rand fi optimist si dupa nu baga in seama nimic din ce spune mama ta, fa doar cea ce iti place, incearca sa te relaxezi si prietenii? care e problema? daca ai probleme cu ei inseamna ca nu's prieteni adevarati daca nu's langa tine cand te doare cel mai tare, relaxeaza-te :*