| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU!
Am să vă spun o poveste lungă...
Este un băiat Alex de care mie îmi place, dar el place o fată pe nume Cristina care este dușmanul meu. Și ea îl place pe Alex, deci amundoi se plac, dar tatăl Cristinei nu o lasă sa aibă iubit pentru că are doar 11 ani ca și mine.
Într-o seară Cristina mi-a spus că ea se ferește de băieți pentru că știe că dacă ea va fi cu un băiat fără voia tatălui ei o va pedepsii amarnic.
Bine dacă ea va fi cu Alex eu îi voi spune tatălui ei.
Să ne întoarcem la povestea noastră...
Faza este că această fată Cristina nu i-a spus lui Alex că îl place.
Eu și Alex am fost împreună acum câteva luni. Dar el m-a lăsat pentru Cristina.
Cum pot să o dau la o parte pe Cristina, astfel încât să fiu cu Alex?
PS: Nu vreau răspunsuri gen ești prea răutăcioasă, nu asta ar trebui să te intereseze la vârsta ta

6 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... daca ti-ar pasa de el cu adevarat ai face tot posibilul sa fie fericit.Sunt in aceeasi situatie cu baiatul pe care il plac eu.Dar, nu incerc sa il fur fetei aleia chiar daca nu o suport. Daca el e fericit, nu prea imi pasa de nimic altceva.Revenind la povestea ta, eu nu prea cred ca ai ce face. Daca nu te place, asta e! Nu poti sa ii dai in cap unui om daca nu te place. Daca nu are stralucirea aia in ochi cum intri tu in camera... Sfatul meu e sa ii dai timpului timp! Adica, nu o sa stea cu ea toata viata (daca va sta). Dupa ce se vor desparti, incearca sa intri tu in teren.

| karina2001 a răspuns (pentru eu4you):

Nu o să aștept atâta timp.
Pur și simplu nu am răbdare!

| Ghfdsj a răspuns:

Ai 11 ani nu? ce zici de o păpuşă?batting eyelashes

| Riderx1 a răspuns:

Pai simplu... spune-i ca il placi, si vrei sa fiti impreuna, asta-i tot ce vrea sa auda un baiat... daca nu te invita el la un suc, cheama-l tu, si discutati acolo, sau mai simplu, prin sms

| karina2001 a răspuns (pentru Riderx1):

Nici nu mă gândesc să fac asta.
Vrei să mă înjure?

| Riderx1 a răspuns (pentru karina2001):

Eei hai ca nici chiar asa...mai sunt baieti, gasesti tu altu