| Sabyynna a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat. Nu stiu ce sa mai fac. Mama mea ma trateaza ca pe un copil de 5 ani desi nu i-am dat niciodata motive sa nu aiba incredere in mine. Si asta nu e tot: ii ofera mai multa libertate surorii mele care are doar 9 ani. Daca incerc sa vorbesc cu ea tipa la mine. Ma lasa sa ies in oras de 1-2 ori pe saptamana si nici atunci sa nu stau mai mult de 2-3 ore. Nu mai suport deloc. Din cauza ei eu nu am decat cativa prieteni si ea spune ca e doar vina mea ca nu sunt "sociabila".
Va rog sa ma ajutati: ce as putea face sa o fac sa imi ofere mai multa libertate? Si nu spuneti sa vorbesc cu ea pentru ca am incercat si este imposibil sad.

Răspuns Câştigător
| aℓèè a răspuns:

Pai...cred ca mama ta incepe sa isi dea seama ca ai crescut si ca trebuie sa te tina din scurt.Incearca sa iti ocupi acasa timpul cu cititul, iar cand te va chema la masa sau oriunde altundeva sa ii spui:'Un moment! Vreau sa termin capitolul asta.' Si asa va realiza ca iti ocupi timpul cu altceva si ca nu te deranjeaza daca nu te lasa pe afara.Fii sigur ca dupa aceea, te va trimite ea singura deoarece se va gandi ca trebui sa mai rasufli putin.Doar incearca! Mult succes! Te pup!:*

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stia ea mai bine decat tine in ce lume traim.