| June20 a întrebat:

Am si eu o nedumerire. Am dat peste o cerinta care imi spune sa vorbesc despre Dreapta si stanga in sfera politica si viziunile lor. Intrebarea mea ar fi, aici va trebui sa vorbesc despre conservatorism, liberalism sau despre fascism, nazism sau chiar despre toate? Nu prea reusesc sa mi le fixez logic in cap si sa vad legatura intre ele. Va rog sa ma ajutati cu o clarificare. Multumesc tare mult!

3 răspunsuri:
| asdfq a răspuns:

Trebuie sa faci o clasificare a regimurilor politice. Spui care sunt de stanga si de dreapta. Vorbesti despre ele putin, faci o antiteza si apoi iti spui parerea despre ele

| June20 explică (pentru asdfq):

Dar eu nu inteleg diferenta intre conservatorism liberalism etc pe de o parte si regimurile politice