| Pufuletzmaria a întrebat:

Buna TPU:* am si eu o problema am fost azi plecata de acasa si seara nu i-am raspuns parintilor la telefon pentru ca erau pe silentios si au spus ca nu mai ma lasa nicaieri si sunt foarte suparati pe mine ce sa fac?(ce mai buna sugestie funtita)

4 răspunsuri:
| BeluThomas a răspuns:

Cea mai buna sugestie e sa asculti de ei, nu incerca sa le explici de 3 ori.asteapta o zi doua.nu mori.si le spui din nou (poate cand ii prinzi intr-o faza buna) ca il aveai pe silentios si n`o sa se mai intample.si ii pupi vezi tubig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am patit si eu asalaughingpai stai calma incearca nu stiu sa ii asculti sa zici ca ei si sa nu mai deschizi subiectu iar daca ei il deschid iti ceri scuze zici ca ai gresit si taci si ii lasi sa-ti faca morala iar o zi doua nu le mai ceri sa iesi in oras (afara)iar dupa ei singuri te vor lasa :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le va trece supararea,dar tu poti face sa le treaca mai repede. Spune-le ca aveai telefonul pe silentios si ca nu aveai cum sa auzi. Sa nu se supere degeaba pe tine. Imbratiseaza-i pe amandoi, zambeste-le, spune-le ca orice om greseste si ca tu ai gresit. Cere-le iertare. Bafta!

| georgi01 a răspuns:

Paii...Spune'le ca nu ai putut auzi telefonul deoarece era pe silentios iar dupa aceea incearca sa le ceri iertare pentru ca il pusesei pe silentios.Cine stie? Poate va merge.Multa bafta!