| PinkHD3 a întrebat:

Am si eu o problema.
Eu am 15ani si fumez de cam 4luni, mama a aflat dar nu m-a certat mi-a spus doar sa am grija..si in seara asta m-am certat cu fratele meu mai mare si a spus ca ii spune tatalui meu. Si tata e o fire putin mai agresiva dar nu e in tara pana in 18. Si mi-a spus ca maine il suna si ii spune, ma intreb oare cum o sa reactioneze. si mie intr-un fel mi-e frica intr-un fel ma doare in cot. Oare cum va reactiona sau cum sa scap din problema asta?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce mama buna ai! Mi-ar place sa-ti dea tactu o mama de bataie, cand se intoarce, sa vezi ce inseamna sa fumezi.

| Kanpeki a răspuns:

Daca tatal tau e strict, sansele sunt sa nu fie de acord. Daca nu e de acord, promite-i ca nu vei mai fuma. Daca nu poti renunta la fumat, poate articolul asta te va ajuta http://www.garbo.ro/......otina.html

| J0B0MAT a răspuns:

Sper sa reactioneze agresiv incat sa te faca sa te lasi de fumat.Pe bune, mai tarziu o sa regreti ca fumezi! Tatal tau iti vrea binele daca nu va fi de acord cu fumatul.Dar se pare a tu nu prea iti vrei binele din moment ce te joci cu sanatatea ta.

| PinkHD3 explică (pentru J0B0MAT):

Faza este ca si el fumeaza.

| J0B0MAT a răspuns (pentru PinkHD3):

Pai tocmai asta e faza.El ca fumator stie din experienta de ce nu e bine sa fumezi.Ar trebui sa inveti din greselile altora, nu sa le repeti.

| Maria_Agape_1982 a răspuns:

Te lasi de fumat?