| mariuscdrz a întrebat:

Am si eu o problema grava. Imi cade parul exagerat de mult, adica de fiecare data cand imi dau cu pieptanul cade o gramada de par si sunt tare ingrijorat si nu stiu care e cauza. Ce ar trebui sa fac ca sa scap de caderea excesiva a parului. Mentionez ca am 18 ani.

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Mergeți la medicul de familie și cereți trimitere pentru analize medicale la dermatolog. Este o problemă medicală la scalp, care nu reține rădăcinile de păr. Veți face analize medicale, veți descoperi problema și veți primi tratamentul necesar. Iar, sfatul meu este ca după control și înainte de a începe tratamentul să vă tundeți la zero, altfel tratamentul își va face efectul mai greu.
Iar, sfatul meu oricât de multe sfaturi primiți, mergeți la doctor!
Sănătate!