| Lelutza a întrebat:

Buna TPU am nevoie de ajutor de 2 saptamini imi cade parul foarte tare mentionez cade nu se rupe am parul mai jos de talie, saponul este din farmacie nu stiu ce sa fac am impresia ca nu-mi mai ramine par in cap va rog poate stiti cu ce pot opri caderea sau care e cauza ca cade asa tare pentru prima data patesc asa...ms va pup

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Vi003 a răspuns:

Ia-ti "3R" de la Plafar, e un sampon de Hofigal. De cateva luni il folosesc si eu, costa in jur de 12 lei. Sanatate!

| PiinkSmiile a răspuns:

Buna!
Foloseste samponul Alpecin + Solutie.Nu sunt scumpe chiar de loc.
Acest sampon iti va face firul parului mai puternic si mai rezistent.Eu ti-l recomand!
Si eu am probleme de genul asta.Totul se cauzeaza din lipsa calciului, din cauza stresului si a problemelor, din cauza placii de indreptat etc.
Apropo, acest sampon iti va face parul un pic aspru, dar nu te ingrijora! Nu e nimic grav!
Poti sa mai folosesti si acele fiole de la Vichy + samponul Vichy.Este si acesta foarte bun, dar depinde daca iti cade bine.
De exemplu, mamei mele nu i-a mers. Poate tu vei avea noroc! :*
In orice caz SUCCES!

| tinka1 a răspuns:

Bea pastile : iodomarin. Contin iod. Poate se va opri. Daca nu foloseste ulei de ricin, ulei de masline, avocado si 2-4 oua

| andrutza2013 a răspuns:

Sall. In primul rand cred ca ar trebuie sa iti tai varfurile despicate. Schimbati samponul, poti sa te dai cu ulei de masline si sa iti iei pastile anume pentru caderea parului.