| euanonim16 a întrebat:

Am si eu o problema in legatura cu colegii de clasa sint clasa a 10 a si nu ma inteleg cu unii colegii de la mine din clasa. Pur si simplu nu ma suporta abia daca m-au lasat sa vorbesc cu ei. Eu am ajuns mai tarziu la scoala si mai era un loc in banca langa 2 fete iar ele nu m-au lasat sa stau langa ele in banca. Le-am intrebat de ce?, v-am facut ceva, va mananc sau ce? iar ele au sarit pe mune cu vorbele plus ca erau mult mai inalte decat mune asa ca am renuntat si m-am mutat singura in penultima banca. Ce sa fac pentru a putea sta mai in fata? In rest eu ma inteleg foarte bine cu celelalte clase chiar am multi prieteni ce m-ar ajuta in orice minut dar problema asta vreau sa o rezolv singura. Ce sa fac pentru a le demonstra ca sunt foarte de treaba? plz ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Intotdeauna am spus ca e important in cazul in care nu reusesti sa te intelegi prea bine cu colegii sa incepi cu exteriorii, adica cei din alte clase. Tu ai facut asta, ceea ce e foarte bine. Poti atinge o cota de popularitate relativ rapida intrand in consiliul eleviilor si obtinand acolo un post, acolo unde practic sunt toti elevii populari. Pentru a te face placuta de colegi poti organiza un chef la tine, asa, fara vreun motiv, in care sa ii inviti si sa le arati cine esti tu de fapt. Nu trebuie sa te stresezi pentru ca stai in penultima banca. Eu in liceu mereu stateam in ultima banca, cu toate ca eram managerul general al eleviilor si aveam o cota de popularitate uriasa dar faceam asta pentru a putea sa mai..dormlaughing sau sa ascult muzica in liniste. Nu copiam, niciodata n-am fost pro astfel de metode desi ma gandesc ca e si asta un avantaj al statului in spate. Ideea e sa nu para ca te straduiesti prea mult sa ii castigi, nimanui nu-i place cineva care se straduieste prea mult. Organizeaza o excursie, un chef, ceva, arata ca ai initiativa, spirit colegial si ca esti exact asa cum stii tu ca esti si totul va fi bine.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Poate ar fi o idee sa petreci timpul cu cei de la alte clase daca colegii tai chiar nu-ti dau atentie. Poate fara sa-ti dai seama ai un comportament enervant. Gen, poate le privesti cu superioritate si asa. Incearca sa fi draguta, zambitoare, glumeata si sa vorbesti cu toti in mod egal. Daca nu merge, atunci incearca sa-ti gasesti o fata cu care sa te poti intelege, si care sa-ti devina prietena in clasa respectiva. happy
Succes!

| Psychic a răspuns:

In primul rand revizuieste-ti tinuta: poate nu te imbraci cum trebuie, curat, etc.Parul e ingrijit? Dantura? Mirosul respiratiei?
Daca nu e nimic din ce e scris sus, poate esti supraponderala.Arata ca te chinui sa slabesti facand sport.Incearca sa inveti bine sa iei note mari - e mai important.
Daca nici supraponderala nu esti, inseamna ca ei au probleme, sau poate nu are legatura cu tine, asa vor ei sa stea in banci.

| euanonim16 explică (pentru Psychic):

Nu sunt supraponderala! Ma imbrac foarte bine si ma spal in fiecare zi! iar parul meu este mereu aranjat

| euanonim16 explică (pentru Psychic):

Ma imbrac foarte bine, ma spal in fiecare zi, parul meu este mereu ingrijit si nu sunt supraponderala am 1, 58 si 48 de kg!

| Psychic a răspuns (pentru euanonim16):

Nu are legatura nici cu fitele? Cu ce spunea Adry05?
Atunci poate exagerezi si tu putin. Poate ar fi bun un exemplu, dar sa fie relatat intocmai.